لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۱۳

اظهارات کلينتون در مورد ايران، سوريه، چين و آمريکا


اظهارات کلينتون در مورد ايران، سوريه، چين و آمريکا
اظهارات کلينتون در مورد ايران، سوريه، چين و آمريکا

هيلاری کلينتون، وزير امور خارجه آمريکا، گفت: بايد بر کشورهايی نظير ايران که امنيت جهانی را تهديد می کنند و سوريه که مردم خود را مورد حمله قرار می دهد، فشارهای اقتصادی وارد آورد. وزير امور خارجه آمريکا همچنين رفتار چين در روابط تجاری با آمريکا را غيرقابل قبول خواند.

وزير امور خارجه آمريکا در جلسه باشگاه اقتصادی در نيويورک آمريکا به رهبران تجاری گفت: آمريکا با راهکارهای موثرتر و هدفمندتر به ايران واکنش نشان خواهد داد.

خانم کلينتون اظهار داشت: وقتی ايران امنيت جهانی را تهديد می کند و يا سوريه مردم خود را مورد حمله قرار می دهد، ما با راهکارهای موثرتر و هدفمندتر، واکنش نشان خواهيم داد. ما نه تنها تحريم عليه رهبران و نظاميان ايران را به اجرا خواهيم گذاشت، بلکه اقدام های پيچيده تری برای قطع رژيم ايران از منابع بانکی، بيمه و صنايع کشتيرانی و شرکت های وابسته به آن ها به کار خواهيم گرفت. ما هزينه اقتصادی اين گونه رفتارهای غيرقابل قبول را بالا خواهيم برد و منابع تغذيه کننده اينگونه رفتارها را قطع خواهيم کرد.

وزير امور خارجه آمريکا در ارتباط با رفتار چين در تجارت جهانی گفت: آن ها تلاش می کنند از سيستم به نفع خودشان و عليه ما استفاده کنند. چين در حال حاضر به بازار ما وابستگی زيادی دارد. از اين رو ما اهرم ها و توانايی های خاصی داريم که می توانيم بر سير وقايع در آينده تاثير بگذاريم. ما هم پيمانانی داريم که در گذشته نداشتيم. بنابراين اکنون کاملاً به موقع و مناسب است که در مقابل چين بايستيم و بگوييم رفتار شما قابل قبول نيست.

خانم کلينتون همچنين به مساله اعتراض های اخير در نيويورک و ديگر شهرهای آمريکا اشاره کرده و گفت: اين اعتراض ها در چند کيلومتری ما، برای همه ياد آور آن است که کار زيادی بايد انجام دهيم. شما چه چپ گرا و چه راست گرا باشيد، با اين چالش مواجه ايد که چگونه می توانيم به عنوان يک تيم آمريکايی رفتار کنيم. چگونه می توانيم برای پيشبرد انتظارات مردم به کشورمان کمک کنيم.

XS
SM
MD
LG