لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۸

کلينتون: توپ در زمين ايران است


کلينتون: توپ در زمين ايران است
کلينتون: توپ در زمين ايران است

هيلاری کلينتون، وزير امور خارجه آمريکا، می گويد گروه پنج بعلاوه يک بر سر آغاز روند ديپلماتيک گفتگو با ايران، توافق دارد اما توپ در زمين ايران است.

خانم کلينتون در يک کنفرانس خبری مشترک با همتای آلمانی خود و ساعتی پس از ديدار با کاترين اشتون، مسؤل سياست خارجی اتحاديه اروپا، گفت تا کنون تهران بطور رسمی خانم اشتون را در جريان تمايل به گفتگو يا تعيين زمان چنين ملاقاتی، قرار نداده است.

به گزارش رسانه ها، در آلمان، منوچهر متکی، وزير خارجه ايران، مدعی است طی نشست مجمع عمومی در هفته گذشته درخواستی برای ديدار وزيران خارجه پنج بعلاوه يک و ايران، ارائه کرده است، که مورد توجه قرار نگرفت.

در همين حال مسکو از ايران می خواهد با آژانس بين المللی انرژی اتمی همکاری کند و در راستای حل ابهامات موجود شفافيت نشان دهد.

ويتالی چورکين، سفير روسيه در سازمان ملل متحد، در يک کنفرانس خبری گفت روشنگری در اين باره در جهت تقويت پيمان اِن پی تی و به سود ايران است.

آقای چورکين تاکيد کرد که هدف از تحريم های عليه ايران تصريح ضرورت همکاری کامل ايران با آژانس و ايجاد انگيزه برای ادامه مذاکرات بوده است.

سفير روسيه گفت که مسکو هيچ جايگزين منطقی جز حل و فصل سياسی و ديپلماتيک برای مشکل هسته ای ايران از طريق گفتگو ميان تهران با گروه پنج بعلاوه يک نمی بيند. ويتالی چورکين در عين حال تحريم های يکجانبه عليه ايران را قوياً مورد انتقاد قرار داد.

XS
SM
MD
LG