لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۸

وزير امور خارجه آمريکا نسبت به عواقب عدم همکاری در مورد مسائل هسته ای هشدار داد


هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا به کشورهايی که مخالف رهنمودهای بین المللی برای برنامه های هسته ای عمل می کنند هشدار داد و گفت که آمريکا در تلاش است اطمينان حاصل کند تا کشورهای خاطی با عواقب فعاليت های اتمی خود، روبرو شوند.

خانم کلینتون مقاله ای را روز پنجشنبه همزمان با امضای پیمان جدید استارت با روسیه که توسط پرزيدنت اوباما و دميتری مدودف رييس جمهوری روسيه امضاء شد، در چند روزنامۀ اروپايی منتشر کرد.

هيلاری کلینتون مشخصاً در اين مقاله کره شمالی و ایران را به عنوان کشورهايی که در مورد مسائل هسته ای با مراجع بين المللی همکاری نمی کنند، ذکر کرده است. خانم کلينتون می نويسد جهان بیش از پیش در برابر «کشورهايی که حاضر به انجام تعهدات بین المللی خود نيستند و به دنبال مرعوب کردن همسایگان خود می باشند» متحد است و عناد آنان را نخواهد پذيرفت.

وزير امور خارجه آمريکا می گويد همه کشور ها باید متوجه باشند که پيمان منع گسترش تسليحات اتمی نميتواند به حيات خود ادامه دهد اگر به متخلفان اجازه داده شود بدون روبرو شدن با عواقب کار خود، به رويّه خود ادامه دهند. خانم کلينتون گفت به همین دلیل است که آمريکا انقدر تلاش می کند تا رهبران ايران را متقاعد کند تا مسير خود را تغيير دهند.

XS
SM
MD
LG