لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۲:۳۶

اظهارات تازه هيلاری کلينتون در مورد اقدامات بعدی آمريکا در ارتباط با برنامه اتمی ايران


وزير امور خارجه آمريکا اعلام کرد دولت اين کشور به اين نتيجه رسيده است که بهترين راه برای فشار آوردن بر ايران بر سر برنامه ی هسته ای کشور تحريم شديد مقامات مسؤل جمهوری اسلامی است

هيلاری کلينتون وزير امور خارجه آمريکا روز دوشنبه اعلام کرد دولت اين کشور به اين نتيجه رسيده است که بهترين راه برای فشار آوردن بر ايران بر سر برنامه ی هسته ای کشور تحريم شديد مقامات مسؤل جمهوری اسلامی است.

خانم کلينتون گفت اواخر اين هفته نمايندگان آمريکا و قدرت های بزرگ در نيويورک گرد هم ميايند تا در مورد تحريم های جديد عليه جمهوری اسلامی ايران رايزنی کنند.

در همين حال رسانه پوليتکو گزارش می دهد باوجود اتمام فرصتِ تعيين شده توسط دولت آمريکا برای پاسخِ ايران به پيش نويس توافقنامه ی هسته ای نشانه هايی وجود دارد که گفتگو بر سر برنامه هسته ای ايران، از سر گرفته شده است.

اين نشريه به پيشنهاد هسته ای که وزارت امور خارجه ايران به غرب ارائه داده است اشاره کرده و می نويسد در پيشنهادی که ايران چند روز پس از آغاز سال ميلادی جاری، ارائه داد؛ تهران با ارسال ۱۲۰۰ کيلوگرم اورانيوم خود برای غنی سازی بيشتر به خارج از کشور موافقت کرده است؛ اما می خواهد اين اقدام در چند مرحله صورت گيرد، و در مرحله اول تنها ۴۰۰ کيلوگرم اورانيوم به کشور سومی احتمالاً ترکيه ارسال شود.

پوليتکو در گزارش خود اين مطالب را از چند مقام آمريکايی نقل کرده است اما نام اين مقامات فاش نشده است.

XS
SM
MD
LG