لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۳

کلينتون و گيتس به منطقه غيرنظامی حائل ميان دو کره، سفر کردند


هيلاری کلينتون وزير امور خارجه آمريکا و رابرت گيتس وزير دفاع، امروز، چهارشنبه، به منطقه غيرنظامی حائل ميان کره جنوبی و کره شمالی، سفر کردند. سفر وزيران خارجه و دفاع ايالات متحده به اين ناحيه با در نظر گرفتن غرق کشتی کره جنوبی نوعی فرستادن پيام همبستگی آمريکا و سئول به کره شمالی، تلقی می شود.

خانم کلينتون و آقای گيتس تاج گلی را در محل يادبود جانباختگان جنگی و ۴۶ دريانورد کره جنوبی که در ۲۶ ماه مارس در اثر غرق شدن کشتی چونان کشته شدند، قرار می دهند.

يک هيئت بررسی بين المللی به اين نتيجه رسيد که غرق شدن کشتی «چونان» متعلق به کره جنوبی در اثر اصابت موشک کره شمالی، صورت گرفته است. کره شمالی اين اتهام را رد می کند.

هيلاری کلينتون و رابرت گيتس برای مذاکرات سه روزه مربوط به امنيت کره جنوبی به سئول سفر کرده اند و قرار است بعد از شرکت در مراسم يادبود جانباختگان جنگی، در گفتگوهای دوجانبه با همتايان کره ای خود شرکت کنند.

رابرت گيتس روز سه شنبه وارد سئول شد. آقای گيتس و کيم تا- يونگ همتای کره جنوبی وی اعلام کردند که آمريکا و کره جنوبی از روز يکشنبه مانور مشترکی را با هدف متوقف کردن رفتار خشونت آميز کره شمالی، آغاز خواهند کرد.

روز دوشنبه جمعی از ديپلمات های ارشد آمريکايی به همراه دو ناو شکن برای ابراز همبستگی با کره جنوبی وارد اين کشور شدند.

مقامات آمريکايی اعلام کرده اند که ناو هواپيمابر يو اس اس جورج واشنگتن به همراه دو ناوشکن از روز چهارشنبه برای يک ديدار پنج روزه از کره جنوبی وارد بندر بوسان، در اين کشور می شود.

XS
SM
MD
LG