لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۰۵

بیل کلینتون: برای مبارزه با گرمایش زمین باید استانداردهای مصرف بهینه انرژی رعایت شوند


بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده که برای شرکت در«نمایشگاه محیط زیست» سال ۲۰۱۰ در شهر ویندزور، به کانادا سفر کرده بود گفت گرمایش زمین یک واقعیت است و کشورهای جهان باید اطمینان حاصل کنند برای مبارزه با این پدیده پروژه هایی را توسعه دهند که در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده در اظهارات خود در جمع بیش از ۳۵۰۰ تن از هواداران مسائل زیست محیطی در مورد اقدامات ایالات متحده و کانادا تاکید کرد و گفت: «به نظر من ما باید در ساخت و سازهای جدید، استانداردها را بالا ببریم. شما باید به ونکوور افتخار کنید، زیرا تنها شهری در کاناداست که درساختمان های جدید، از استانداردهای مصرف بهینه از انرژی بهره می گیرد و هیوستون، پایتخت نفت ایالات متحده نیز دومین شهری است که استانداردهای صرفه جویی در انرژی را رعایت می کند، اما همه شهرهای کانادا و آمریکا باید از این روند پیروی کنند.»

بیل کلینتون خاطرنشان کرد تک تک شهروندان، توانایی اعمال تغییر در محیط زیست را دارند و همه باید برای محافظت از محیط زیست نقش راهبردی ایفا کنند.

آقای کلینتون در جمع مخاطبان کانادایی گفت شهروندان و گروه هایی که در قبال محافظت از محیط زیست احساس مسئولیت می کنند، رابط های مهمی بین زمان و سیاست هستند.

رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده در بخش دیگری از گفته های خود افزود: «شکاف بین زمان مورد نیاز برای اعمال تغییر و زمان مورد نیاز برای اتخاذ تصمیم های سیاسی به منظور اجرای این تغییرات، همواره وجود خواهد داشت. شهروندان و نهادهای غیردولتی بسیاری در فضای این شکاف وجود دارند که برای یافتن پاسخ برای پرسش های موجود تلاش می کنند و پاسخ به این پرسش ها، در نهایت به اتخاذ تصمیمات سیاسی سرعت می بخشد.»

کریس اوسیزینسکی، برنامه ریز ارشد این نمایشگاه به سی بی سی، تلویزیون دولتی کانادا گفته است که مردم شرکت کننده در این نمایشگاه با گستره وسیعی ازمحصولات شرکت هایی آشنا می شوند که با ارئه خدمات ویژه، به حفظ محیط زیست کمک می کند.

«نمایشگاه محیط زیست» کانادا رویدادی است که شهروندان را با مصرف محصولات قابل بازیافت و راهکارهای محافظت از محیط زیست آشنا می کند.

XS
SM
MD
LG