لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۷

کتاب «بازگشت به کار» تأليف بيل کلينتون


کتاب «بازگشت به کار» تأليف بيل کلينتون
کتاب «بازگشت به کار» تأليف بيل کلينتون

نرخ ۹ درصدی بيکاری در آمريکا ثابت مانده است، اما بيل کلينتون، رييس جمهوری پيشين آمريکا، نسخه خود را برای حل مشکل بيکاری تجويز می کند.

کتاب بازگشت به کار حاوی پيشنهادهای بيل کلينتون، به کتابفروشی های آمريکا راه يافت. ران کالينز، دمکراتی که از باراک اوباما دلسرد شده است، کتاب آقای کلينتون را نفس تازه ای در سياست های اقتصادی آمريکا می داند و می گويد: او می داند چکار کند. او برای آمريکا شکوفايی اقتصادی آورد. بنابراين با توجه به اين سابقه و با درنظر گرفتن شرايط فعلی، ما به خواندن نظرات او علاقمنديم.

کتاب بازگشت به کار اساساً با سياست های اقتصادی پرزيدنت اوباما همخوان است. سياست هايی چون، تشويق هزينه و سرمايه گذاری در فناوری سبز.

اما آقای کلينتون، باراک اوباما و ديگر دموکرات ها را مقصر می داند که نتوانسته اند در مقابله با سياست کاهش مالياتی و کوچک سازی دولت از سوی جمهوری خواهان، يک طرح موثر و مرکزی ارائه دهند.

مت دَلِک، در مرکز واشنگتن در دانشگاه کاليفرنيا، کتاب آقای کلينتون را بيان نارضايتی دموکرات ها می داند و می گويد: بيل کلينتون در اين کتاب دلسردی بسياری از دموکرات ها را مطرح می کند. آن ها می گويند کاخ سفيد نتوانست اهداف اقتصادی خود را آنچنان که می بايست به اجرا گذارد. آن ها نگرانند جمهوريخواهان دوباره بر سر کار بازگردند و از اينکه تی پارتی موقعيت قويتری در بحث های اقتصادی به دست آورده است، نگرانند.

آقای کلينتون در کتابش می گويد، جدل های سياسی بر سر سقف بدهی، ملت آمريکا را ضعيف و سردرگم ساخته است. اما می گويد، نظر قبلی اش داير بر اين که پرزيدنت اوباما می توانست سريع تر اقدام کند، اشتباه بوده است.

با نزديک شدن انتخابات رياست جمهوری آمريکا در سال ۲۰۱۲، نظرات آقای کلينتون که يک دهه پيش، کاخ سفيد را با مازاد بودجه و نرخ بيکاری زير ۴ و نيم درصد ترک کرد، ممکن است روح جديدی به جدل های اقتصادی بدمد.

XS
SM
MD
LG