لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۳۶

کلینتون سرکوب در بلاروس را محکوم کرد


کلینتون سرکوب در بلاروس را محکوم کرد
کلینتون سرکوب در بلاروس را محکوم کرد

هیلاری کلینتون وزیرامور خارجه آمریکا سرکوب اعتراض های مسالمت آمیز در بلاروس را محکوم کرد. وزیرامورخارجه آمریکا روز جمعه درهمایش« جامعه و دمکراسی ها» در ویلینوس پایتخت لیتوانی گفت« وقتی کشورهایی نظیر بلاروس حقوق شهروندان خود را بیرحمانه نادیده می گیرند ، باید دمکراسی ها بایستند و سخن بگویند.

آلکساندر لوکاشنکوف رییس جمهوری خود کامه بلاروس از سال ۱۹۹۴ قدرت را دردست گرفته در اختیار داشته است. وی در پی انتخاب دوباره در ماه دسامبر، که دولت های غربی آن را پر از تلقب خواندند، دور جدید سرکوب مخالفان دولت آغاز شد.

وزیرامورخارجه آمریکا افزود در سراسر جهان دیکتاتورهای تباهکاری هستند که به قدرت چسبیده اند، اما در حالی که دمکراسی های نوپا سعی دارند روی پای خود بایستند، زمان مناسب برای بلند شدن صدای دمکراسی ها فرا رسیده است. هیلاری کلینتون که در دومین مرحله سفر چهار روزه به سه کشور اروپایی سخن می گفت،تاکید کرد که برای کشورهای خواهان دمکراسی چند عنصر مهم ضروری است، از جمله نهادهای قانونی، برابری، مطبوعات آزاد، فرصت اقتصادی و رهبران مشروع.

هیلاری کلینتون پیشتر از لهستان دیدار کرده بود و پس از لیتوانی به اسپانیا می رود تا با نخست وزیر این کشور در باره افغانستان، تجارت و اقتصاد گفتگو کند.

XS
SM
MD
LG