لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۷

ملاقات فعالان حقوق بشر خاورمیانه با هیلاری کلینتون


هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه امریکا روز سه شنبه از فعالان دمکراسی خاورمیانه در محل وزارت امور خارجه آمریکا استقبال کرد و نظر آنها را در این باره که ایالات متحده چگونه می تواند به پیشبرد آزادی و حقوق بشر در منطقه کمک کند جویا شد.

کلینتون گفت «ما میل داریم هرکجا که می توانیم، از کوشش های شما برای دمکراسی و حقوق بشر انسان ها حمایت کنیم و شما را در پیشبرد آرمان پیشرفت و آزادی یاری دهیم.»

کلینتون گفت آمریکا نیز برای حقوق بشر مبارزه کرده است، غلبه بر بردگی و تضمین این که زنان حق رای دادن داشته باشند از آن جمله است.

فعالانی که روز سه شنبه در وزارت امور خارجه حاضر شدند از سراسر خاورمیانه و شمال افریقا، از جمله مصر، لیبی، تونس و یمن، بودند که همگی در پی قیام های ضد دولتی شاهد تغییرات سیاسی در کشورشان بودند. همچنین نمایندگانی از الجزیره، اردن، کویت، لبنان، مراکش، سرزمین های فلسطینی و قطر در این نشست حضور داشتند. بسیاری از اعضای گروه همچنین در اوایل ماه مه در جلسه گفت و شنود جامعه مدنی وزارت امور خارجه آمریکا شرکت داشتند.

کلینتون طرفدار سرسخت حمایت از حقوق مردم منطقه بوده و بویژه نسبت به رویدادهای سوریه ابراز نگرانی کرده است. او در ماه مارس در سخنانی در شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت مردم سوریه شایسته تعیین سرنوشت آینده سیاسی کشورشان هستند تا از همان فرصتی که اینک تونسی ها، مصری ها، لیبیایی ها و یمنی ها برخوردار هستند استفاده کنند.
XS
SM
MD
LG