لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۴

کلينتون انتظارات واشينگتن از مذاکرات آتی اتمی با تهران را برای رهبران خليج فارس روشن می کند


کلينتون انتظارات واشينگتن از مذاکرات آتی اتمی با تهران را برای رهبران خليج فارس روشن می کند

هيلاری کلينتون وزير امورخارجه آمريکا برای کسب حمايت اعراب از دولت جديد عراق، و مجازات هائی شديدترعليه ايران برای فعاليت های اتمی اش ، به منطقه خليج فارس رفته است.
خانم کلينتون که شنبه شب واشينگتن را ترک کرد چند روز آينده را در امارات متحده عربی، عمان و قطر خواهد بود.
مقامات وزارت امورخارجه آمريکا می گويند خانم کلينتون رهبران خليج فارس را از انتظارات آمريکا در مورد دور بعدی مذاکرات اتمی با ايران، که برگزاری آن برای اواخر اين ماه در استانبول برنامه ريزی شده است، با خبر خواهد کرد. اين مقامات گفتند وزير امورخارجه آمريکا همچنين در باره راههائی تبادل نظر خواهد کرد که بتواند به کشورهای حوزه خليج فارس در پای بندی به تحريم های سازمان ملل متحد عليه ايران کمک کند.
به گفته مقامات وزارت امورخارجه آمريکا، واشينگتن در مورد عراق خواستار گشودن سفارتخانه در بغداد توسط شماری بيشتر از کشورهاست.
خانم کلينتون روز پنجشنبه در قطر درمجمع موسوم به آينده شرکت می کند که يک طرح ابتکاری جامعه مدنی برای ملحق ساختن کشورهای عرب به گروه هشت کشور صنعتی جهان است. اين مجمع رهبران دولتی و اعضای سازمانهای غير دولتی را گردهم می آورد.
اين دومين سفر خانم کلينتون به منطقه خليج فارس طی دو ماه اخير است. خانم کلينتون در اوايل دسامبر در بحرين در يک کنفرانس امنيت جهانی شرکت کرده بود.

XS
SM
MD
LG