لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۵۴

کلینتون از سیاست آمریکا در پاکستان دفاع می کند


کلینتون از سیاست آمریکا در پاکستان دفاع می کند
کلینتون از سیاست آمریکا در پاکستان دفاع می کند

کلینتون روز جمعه به ماموریت دیپلماتیک سه روزه به پاکستان پایان داد

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، در دیداری با پاکستانی هایی که از افزایش خشونت در منطقه به ستوه آمده اند، بار دیگر از سیاست آمریکا دفاع کرده است.

کلینتون روز جمعه در اسلام آباد با رهبران قبایل منطقه آشوب زده شمال غربی گفت و گو کرد. یک قانون گذار از او خواست برای پایان دادن به مناقشه در افغانستان مذاکره کند و این کوشش را به پاکستان گسترش دهد.

کلینتون از این فکر استقبال کرد، اما گفت پس از آنکه طالبان حاضر نشدند رهبران القاعده را که مسئول حملات ۱۱ سپتامبر بودند تحویل دهند، آمریکا ناچار شد وارد عمل شود.

در این میان، ارتش پاکستان می گوید سربازان در جریان پیشروی در هجوم علیه طالبان در منطقه وزیرستان جنوبی، ۱۴ ستیزه گر را کشتند. دو سرباز نیز کشته شدند.

یک مقام ارتش می گوید سربازان، مخازن اسلحه و تدارکات و نیز پاسپورت هایی که هویت ستیزه گران را مشخص می کند ضبط کرده اند.

گزارش شده است یکی از پاسپورت ها به یک عضو القاعده در یک سلول القاعده، که حملات ۱۱ سپتامبر را طرح کرد، ارتباط داشته است. گذرنامه آلمانی است و نام «سید باهاجی» در آن دیده می شود، که با نام مردی که گفته می شود یک عضو سلول القاعده در هامبورگ بود تطبیق می کند. او همچنین دستیار نزدیک محمد عطا، سردسته هواپیما ربایان در حملات ۱۱ سپتامبر شناخته می شود.

مقامات نظامی ارشد پاکستان درباره پاسپورت ها، که اصالت آنها مستقلا تایید نشده، اظهار نظر نکرده اند.

کلینتون روز جمعه به ماموریت دیپلماتیک سه روزه به پاکستان پایان داد.

او روز پنجشنبه گفت دشوار است باور کرد دولت پاکستان نمی داند رهبران القاعده در کجا مخفی هستند، و نمی تواند آنها را اگر واقعا بخواهد دستگیر کند.

XS
SM
MD
LG