لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۵

هیلاری کلینتون می‌گوید هیچ‌کس برنی سندرز را دوست ندارد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶، می‌گوید هیچ کس برنی سندرز، رقیب انتخاباتی پیشین او در حزب دموکرات، را دوست ندارد. دموکرات ها دو هفته دیگر اولین انتخابات درون حزبی خود در ایالت آیووا را برگزار می کنند که سناتور ایالت ورمانت در میان نامزدهای پیشتاز آن قرار دارد.

«هالیوود رپورتر» در مصاحبه ای با هیلاری کلینتون که سه شنبه منتشر شد از او درباره اظهار نظرش در یک فیلم مستند پرسیده که در آن می گوید سندرز «سال ها در کنگره» بوده، اما «هیچ کس او را دوست ندارد، هیچ کس نمی خواهد با او کار کند، او هیچ کاری را به انجام نرسانده است.»

کلینتون گفت آن انتقادها به قوت خود باقی است. او نگفت در صورت پیروزی سندرز در رقابت درون حزبی دموکرات ها آیا حاضر است از او در انتخابات ۲۰۲۰ حمایت کند یا نه: «مساله فقط او نیست، فرهنگ اطراف او است. مساله تیم مدیریت او است. مساله چهره های شاخص حامی او است.»

ستاد انتخاباتی سندرز سه شنبه گفت درباره اظهارات کلینتون حرفی برای گفتن ندارد.

اظهارات کلینتون ممکن است موجب تقویت انگیزه وفاداران به سندرز شود که معتقدند انتخابات درون حزبی دموکرات ها در سال ۲۰۱۶ به نفع کلینتون رقم خورده بود. این فضا می‌تواند بر انتخابات ۳ فوریه انجمن های حزبی در ایالت آیووا تاثیر بگذارد. بسیاری از نظرسنجی ها نشان می دهد که سندرز در کنار جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، سناتور الیزابت وارن و پیت بوتجج، شهردار سابق ساوت بند ایالت ایندیانا، در کورس رقابت برای پیروزی است.

کلینتون حامیان سندرز را به جنسیت زدگی در سیاست متهم کرد. سناتور وارن اخیرا سندرز را متهم کرد که در ملاقاتی خصوصی در سال ۲۰۱۸ به او گفته بود یک زن نمی تواند در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود.

سندرز این ادعا را تکذیب کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG