لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۵۱

کلينتون: الويت های آمريکا در خاورميانه


کلينتون: الويت های آمريکا در خاورميانه
کلينتون: الويت های آمريکا در خاورميانه

هيلاری کلينتون، وزير امور خارجه ايالات متحده، می گويد ادامه فعاليت در عراق، افغانستان و پاکستان برای امنيت ملی آمريکا اهميت اساسی دارد. هيلاری کلينتون اين سه کشور را در فهرست اولويت های وزارت امور خارجه قرار داد.

خانم کلينتون روز سه شنبه در گزارش بودجه وزارت امور خارجه به کميته روابط خارجی سنای آمريکا با بيان اين مطلب که آمريکا جنگ عراق را به پايان رسانيده و در مراحل آخرين مبارزه با تروريسم در افغانستان است تاکيد کرد ادامه فعاليت در عراق، افغانستان و پاکستان برای امنيت ملی کشور، اهميت حياتی دارد.

وزير امور خارجه آمريکا گفت: در عراق غيرنظاميان رهبری می کنند حرکتی که به آن کشور اجازه می دهد به يک قدرت با ثبات و دموکراتيک تبديل شود.

هيلاری کلينتون افزود: در افغانستان بودجه امسال صرف ادامه برنامه انتقال می شود يعنی کمک به افغان ها تا بتوانند مسئوليت امنيت و آينده خود را بعهده گيرند و اطمينان از اين که آن کشور ديگر بهشت موعود تروريست ها نشود.

خانم کلينتون در ادامه گفت: ما همچنان به همکاری با پاکستان در مورد مسائل مورد علاقه مشترک متعهديم، از جمله مبارزه با تروريسم، ثبات اقتصادی و همکاری های منطقه ای.

هيلاری کلينتون سپس در اشاره به کشورهای عرب گفت توجه وزارت امور خارجه همچنان بر موج تغييرات در جهان عرب متمرکز است و برخی از بودجه آن وزارتخانه صرف کمک به بقای مردم سوريه که تحت يک حمله وحشيانه قرار گرفته اند، خواهد شد.

ليندسی گراهام، سناتور ايالت کارولينای جنوبی، از خانم کلينتون پرسيد که آيا می توان بشار اسد را يک جنايتکار جنگی خواند؟

وزير امور خارجه آمريکا گفت: با توجه به تعريف جنايتکار جنگی و جنايت عليه بشريت می توان چنين استدلال کرد که بشار اسد، رييس جمهوری سوريه، در اين رده جای دارد.

گزارش سازمان ملل متحد حاکی از آن است که شمار کشته شدگان در سوريه از مرز هفت هزار و پانصد نفر گذشته است.

XS
SM
MD
LG