لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۲۹

هیلاری کلینتون در پیامی ویدئویی: آینده در دست زنان است


هیلاری کلینتون، وزیر خارجه پیشین آمریکا و نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، برای نخستین بار پس از شکستش در انتخابات، در پیامی ویدئویی از زنان خواست تا علی رغم نگرانی ها و چالشهایی که در مورد حقوق ، فرصتها و ارزشهای زنان وجود دارد، با جسارت به راه خود ادامه دهند.

خانم کلینتون که این پیام را برای کنفرانس زنان در کالیفرنیا فرستاده بود گفت آینده در دست زنان است.

کنفرانس موسوم به «سازندگان» یا MAKERS هدف خود را ایجاد فضایی برای روایت قصه هایی زنان که راهنمایان امروز و فردا هستند تعریف می کند.

سازمان «سازندگان» معمولا مصاحبه هایی با زنان موفق در عرصه های گوناگون؛ از سیاست تا سرگرمی را بر روی وب سایتش منتشر می کند تا الهام بخش زنان و دختران جوان باشد. شعار کنفرانس امسال این است :«جسور باشید»

خانم کلینتون با فرستادن پیام ویدئویی برای این کنفرانس نشان داد که قصد دارد به تمرکز خود بر مسائل زنان ادامه دهد.

در این پیام ویدئویی آمده «امروز بیش از همیشه باید بر مضمون کنفرانس امسال تمرکز کنیم و جسور باشیم. ما به زنان قدرتمند نیاز داریم تا با جسارت و شهامت به پا خیزند و رهبری کنند. پس لطفا نمونه ای باشید برای تمام زنان و دخترانی که نگران آینده شان هستند و نمی دانند چه بر سر حقوق، فرصتها و ارزشهای ما خواهد آمد.

خانم کلینتون که به عنوان نخستین نامزد یکی از دو حزب اصلی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تاریخ ساز شد پس از شکست از دونالد ترامپ مدتی در انظار عمومی ظاهر نشد.

چندی پیش، انتشار عکسهایی با هوادارانش در کوهپیمایی و فروشگاه مواد غذایی در رسانه ها و شبکه های اجتماعی خبر از بازگشت او در جمع داد.

خانم کلینتون همچنین همراه با همسرش بیل کلینتون در مراسم تحلیف دونالد ترامپ، چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا شرکت کرد.

هیلاری کلینتون در پیام ویدئویی خود برای کنفرانس زنان در کالیفرنیا نامی از آقای ترامپ نبرد اما انرژی خارق العاده زنانی که روز پس از مراسم تحلیف در آمریکا و سراسر جهان به سیاستهای رئیس جمهور جدید آمریکا به ویژه در قبال زنان اعتراض کردند را ستود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG