لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۵۲

همکاری آمریکا و ژاپن برای بازسازی نقاط زلزله زده ژاپن


همکاری آمریکا و ژاپن برای بازسازی نقاط زلزله زده ژاپن
همکاری آمریکا و ژاپن برای بازسازی نقاط زلزله زده ژاپن

ایالات متحده و ژاپن توافق در باز سازی مناطق آسیب دیده در زلزله و سونامی ژاپن با یکدیگر همکاری کنند. این کار با ایجاد شراکتی در بخش های دولتی و خصوصی دو کشور و تحت رهنمود ژاپن انجام خواهد شد.

این خبر طی دیدار یک روزه هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه ایالات متحده از ژاپن که روز یک شنبه انجام گرفت اعلام شد. هدف از سفر خانم کلینتون ابراز حمایت ایالات متحده از ژاپن، مهم ترین هم پیمان واشنگتن در آسیا و بدنبال مصیبت های طبیعی آن کشور و بحران اتمی ناشی از زلزله و سونامی است.

خانم کلینتون در این دیدار با تاکه آکی ماتسوموتو، وزیر خارجه ژاپن و نائوتوکان نخست وزیر آن کشور به گفتگو نشست. وزیر امور خارجه ایالات متحده همچنین در یک مراسم سنتی چای، با امپراتور ژاپن و همسرش ملاقات کرد.

هیلاری کلینتون، ژاپن را یکی از سخاوتمندترین کشورهای جهان خواند. او گفت ده ها کشور جهان که در شرایط فعلی ژاپن به این کشور کمک می کنند، میراث ژاپن در کمک به دیگران را پاسخ می دهند.

خانم کلینتون پیش از سفر به توکیو، برای شرکت در اجلاس ناتو به برلین و برای اعلام حمایت از توافق تجارت آزاد و مذاکره درباره مسئله اتمی کره شمالی، به کره جنوبی سفر کرد.

XS
SM
MD
LG