لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۷

کلينتون: اختلافات عمده بر سر برنامه هسته ای ايران


هيلاری کلينتون، وزير امور خارجه آمريکا، می گويد: اختلافات قابل ملاحظه ای بر سر برنامه هسته ای ايران پس از دو روز مذاکرات بغداد، باقی مانده است.
وزير امور خارجه آمريکا روز پنجشنبه گفت: ايالات متحده، روسيه، چين، بريتانيا، فرانسه، و آلمان پيشنهادات تفصيلی در مورد تمام جنبه های غنی سازی اورانيوم ايران را در طول مذاکرات اين هفته در بغداد، عرضه کردند. ايران، ايده های خاص خود را مطرح کرد، و اختلافات عمده ای باقی است.
کاترين اشتون، رييس سياست خارجی اتحاديه اروپا، می گويد: دو طرف به زمينه های مشترکی دست يافتند و توافق کردند مذاکرات را در مسکو در روزهای ١۸ و ١۹ ماه ژوئن، پيگيری کنند.
خانم کلينتون نيز افزود: مذاکره کنندگان در ادامه کار خود به اختلافات باقيمانده، خواهند پرداخت. همانطور که ما زمينه را برای ادامه مذاکرات فراهم می کنيم، به فشار آوردن بعنوان بخشی از رويکرد دوگانه، ادامه خواهيم داد. همه تحريم های ما در جای خود باقی می ماند و در اين دوره همچنان ادامه می يابند.
وزير امور خارجه آمريکا می گويد که برای جمهوری اسلامی ايران اکنون وقت انتخاب است: يا به تعهدات بين المللی خود جامه عمل می پوشاند و در مورد مقاصد اتمی خود برای جامعه بين المللی اعتماد خاطر می آفريند و يا نه.
ايران می گويد برنامه هسته ای اش برای مقاصد غيرنظامی صلح آميز است. به ظن ايالات متحده و متحدانش، ايران در تلاش برای توسعه سلاح های هسته ای است.
XS
SM
MD
LG