لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ ایران ۰۳:۵۱

هیلاری کلینتون: ایران در صدر برنامه های وزارت خارجه آمریکا است


هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا ضمن حمایت از پیشنهاد افزایش ۵ میلیارد دلاری بودجه برای وزارت خارجه گفت بیشتر این بودجه صرف برنامه های آمریکا در افغانستان، پاکستان و عراق می شود.

خانم کلینتون در جلسه توجیهی روز چهارشنبه در سنای آمریکا گفت افزایش بودجه در «کشورهای خط مقدم» به صدها غیرنظامی امکان اقامت در افغانستان را می دهد، به شکست افراطی گری کمک می کند و توسعه اقتصادی در پاکستان را بهبود می بخشد.

وزیر خارجه ایالات متحده گفت ایران درصدر برنامه های او قرار دارد و ادامه سرپیچی تهران از انتشار اطلاعات بیشتر درباره برنامه هسته ای گزینه ای غیر از اعمال تحریم های جدید و سخت تر علیه ایران باقی نگذاشته است.

خانم کلینتون گفت مقامات آمریکایی رضایت چینی ها به حمایت از اعمال تحریم های جدید علیه ایران را جلب کرده اند.

هیلاری کلینتون همچنین ابراز امیدواری کرد که مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطینی ها به زودی از سرگرفته شود. او گفت آغاز مذاکره درباره مسائل مورد اختلاف اسرائیل و فلسطینی ها، میان دو طرف امری حیاتی است.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا گفت وزارتخانه متبوعش علاوه بر سرمایه گذاری در بخش امنیت افغانستان، پاکستان و عراق در توسعه جوامع آسیب پذیر جهان نیز سرمایه گذاری می کند.

او گفت وزارت خارجه آمریکا قصد دارد در راه درمان اچ آی وی، مالاریا، سل و دیگر بیماری ها سرمایه گذاری کند و دست کم ۳.۵ میلیارد دلار برای امنیت غذا صرف خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG