لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۶

هیلاری کلینتون: ایران به سوی دیکتاتوری نظامی میرود


هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا میگوید ایالات متحده بر این باور است که ایران به یک دیکتاتوری نظامی بدل میشود.

خانم کلینتون که در برابر دانشجویان در قطر سخنرانی میکرد گفت سپاه پاسداران که نیروی زبده نظامی ایران است در حقیقت جایگزین دولت است.

نظرات خانم کلینتون در حالی ایراد می شود که وی برای تشویق تلاشها با هدف افزایش فشار بر ایران به دلیل تداوم برنامه های هسته ای آن کشور، به منطقه خلیج فارس سفر کرده است.

در توقف بعدی، خانم کلینتون در عربستان سعودی با ملک عبدالله و همچنین شاهزاده سعود الفیصل وزیر امور خارجه آن کشور ملاقات خواهد کرد تا توافق اعراب را برای حمایت از تحریمهای جدید علیه ایران جلب کند.

روز یکشنبه در مجمع آمریکا و جهان اسلام که در دوحه تشکیل شده بود خانم کلینتون گفت واشنگتن خواستار راه حلی مسالمت آمیز برای برنامه جنجال بر انگیزهسته ای ایران است ولی به مقابله با ایرانیان در حالیکه، بگفته وی - تا زمانیکه آنها در جریان ساختن بمب خود قرار دارند - نخواهد رفت.

هیلاری کلینتون گفت ایران برای جامعه بین المللی گزینه ای جز تحمیل هزینه های بیشتر به سبب اقدامات تحریک آمیز خود باقی نمیگذارد.

ایالات متحده آمریکا شورای سازمان ملل متحد را برای تحمیل چهارمین اقدام تحریمی علیه ایران که از متوقف ساختن غنی ساختن اورانیوم خود داری میکند، تحت فشار قرار داده است.

XS
SM
MD
LG