لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۰

انتشارداده های مربوط به گرمایش زمین در کنفرانس سازمان ملل


انتشارداده های مربوط به گرمایش زمین در کنفرانس سازمان ملل
انتشارداده های مربوط به گرمایش زمین در کنفرانس سازمان ملل

به گفته کارشناسان محیط زیست، احتمالاً داده های مربوط به اولین دهه قرن بیست و یکم ثابت خواهد کرد که زمین گرم ترین دهه تاریخ خود را پشت سر گذاشته و سال ٢٠٠٩ به عنوان گرم ترین سال این دهه ثبت شده است

بنا به گفته کارشناسان محیط زیست، احتمالا داده های مربوط به اولین دهه قرن بیست و یکم ثابت خواهد کرد که زمین گرم ترین دهه تاریخ خود را پشت سر گذاشته و سال ٢٠٠٩ به عنوان گرم ترین سال این دهه ثبت شده است.

سازمان جهانی هواشناسی روز سه شنبه در دومین روزهمایش تغییرات اقلیمی ١٩٢ کشور جهان، یافته های خود را منتشر کرد.

میشل ژاراد، رئیس سازمان جهانی هواشناسی به نمایندگان کشورهای شرکت کننده گفت تحلیل نهایی اوایل سال آینده به احتمال زیاد ثابت خواهد کرد که از سال ١٨٥٠، زمانی که دانشمندان برای اولین بار ثبت داده های جهانی را آغاز کردند، سال ٢٠٠٩ در رده پنجم گرم ترین سال تاریخ زمین قرار دارد.

بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل درمورد افشای نامه های الکترونیکی که یکی از دانشگاه های بریتانیا منتشرکرد گفته است این نامه ها درکم اهمیت جلوه دادن پژوهش علمی مربوط به ارتباط گرمایش زمین با فعالیت انسان نقشی ایفا نکرده است.

آقای بان روز سه شنبه در نیویورک گفت شواهد و داده های موجود حاکی است کاملا روشن است که تغییرات اقلیمی با سرعتی بیش ازحد تصور و پیش بینی در حال وقوع است و انسان ها عامل اصلی گرمایش زمین هستند.

XS
SM
MD
LG