لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۰۰

ستاره پیشین رقابت آوازخوانی «آمریکن آیدل» نامزد انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا شد


کلی ایکن، خواننده، بازیگر، و از ستاره‌های پیشین رقابت آوازخوانی «آمریکن آیدل»
کلی ایکن، خواننده، بازیگر، و از ستاره‌های پیشین رقابت آوازخوانی «آمریکن آیدل»

کِلِی اِیکِن، خواننده، بازیگر، و از ستاره‌های پیشین رقابت آوازخوانی «آمریکن آیدل»، نامزدی خود را برای انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد و قصد دارد به صورت جدی وارد عرصه سیاست شود.

به گزارش پایگاه خبری «ددلاین» او روز دوشنبه گفت که به عنوان یک دموکرات از ایالت کارولینای شمالی رقابت خواهد کرد.

کلی ایکن در حساب کاربری خود در توئیتر گفت: «باورتان می‌شود که از نخستین باری که صدایم را با شما به اشتراک گذاشتم، تقریبا بیست سال می‌گذرد؟»

اشاره کلی ایکن به حضور او در برنامه تلویزیونی «آمریکن آیدل» در سال ۲۰۰۳ است که پس از رقابتی بسیار نزدیک با روبن استودارد شکست خورد و نایب قهرمان شد.

او در ادامه افزود: «این زمانی بسیار طولانی است، و در این مدت چیزهای زیادی تغییر کرده است! ما بیش از هر زمان دیگری به صداهای قدرتمندتر نیاز داریم، به همین دلیل در انتخابات کنگره شرکت می‌کنم. و‌ صدای من در حال حاضر قوی‌تر است.»

این دومین بار است که کلی ایکن در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا در ایالت کارولینای شمالی شرکت می‌کند. او در سال ۲۰۱۴، در حوزه انتخاباتی دیگری نامزد شد، ولی از رقیب جمهوری‌خواه خود شکست خورد.

به عقیده کارشناسان کلی ایکن این بار شانس بیشتری برای موفقیت دارد، چرا که در دوره قبلی برای تصاحب نمایندگی یک حوزه به شدت محافظه‌کار تلاش می‌کرد، که‌ شامل مناطق روستایی بود، و در بهترین حالت فقط می‌توانست در انتخابات داخلی حزب دموکرات پیروز شود.

او این بار در انتخابات ناحیه شش ایالت کارولینالی شمالی شرکت می‌کند که با توجه به موقعیت محلی، هر فردی که بتواند در انتخابات داخلی حزب دموکرات پیروز شود، فاتح انتخابات عمومی نیز خواهد بود و به مجلس نمایندگان آمریکا راه می‌یابد.

انتخابت مقدماتی حزب دموکرات در ماه مه برگزار می‌شود.

در حال حاضر این مقام در اختیار دیوید پرایس نماینده دموکرات از چاپ‌هیل است که از سال ۱۹۹۷ این سمت را بر عهده داشته است. او در ماه اکتبر گذشته اعلام کرد که در سال ۲۰۲۲ بازنشسته خواهد شد.

کلی ایکن با اظهار تأسف از بازنشستگی دیوید پرایس، سال‌ها تلاش او برای خدمت به شهروندان این‌ ناحیه را ستود.

کلی ایکن
کلی ایکن

هر چند کلی ایکن شناخته‌شده‌ترین نامزدی است که وارد میدان می‌شود، اما باید در انتخابات داخلی حزب دموکرات، با چند نامزد برجسته دیگر رقابت کند که سوابق سیاسی بیشتری دارند.

کلی ایکن در صورت پیروزی در انتخابات مقدماتی و سراسری این‌ ناحیه، نخستین قانونگذار از ایالت‌های جنوبی آمریکا خواهد بود که به صورت آشکار اعلام کرده که همجنسگرا است.

XS
SM
MD
LG