لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۷

صدای آمریکا با استفاده از فیسبوک انگلیسی آموزش میدهد


صدای آمریکا با استفاده از فیسبوک انگلیسی آموزش میدهد
صدای آمریکا با استفاده از فیسبوک انگلیسی آموزش میدهد


صدای آمریکا همواره برای دسترسی به مخاطبین جدید از راه های نوین استفاده میکند. و این بارصدای آمریکا برای آموزش قسمتی از دروس انگلیسی بر نامه محبوب «خود آموز اینترنتی کلاس درس» خود از فیس بوک استفاده کرده است

چگونگی: چهار بار در روز نشان تصویری صفحه فیس بوک مربوط به یادگیری انگلیسی صدای آمریکا تبدیل میشود به کلاس درس بطور «زنده»بوسیله اینترنت.

شاگردان میتوانند با ارائه سوال هایشان در این کلاسهای مجانی اینتر اکتیو یک ساعته که از درسهای برنامه «کلاس درس» استفاده میشود شرکت کنند.یکصد و هشتاد هزار نفر در ماه از برنامه «کلاس درس» استفاده میکنند.

یکی از استادان«کلاس درس » فیس بوک که خود را « دکتر انگلیسی» میخواند خانم نینا وینستینن نویسنده چندین کتاب آموزش انگلیسی برای خارجیان است. استاد دیگری «مسافر انگلیسی» همچنین دو بار در روز کلاس دارد. قرار است افراد دیگری به رده استادان اضافه شود.

از زمانیکه «کلاس درس» اولین درس را در فیس بوک در ماه فوریه شروع کرد با استقبال شانزده هزار مراجع در بیست و چهار ساعت اول روبرو شد و هزاران نفر اسم نویسی کردند.بسیاری از دوستداران فیس بوک صدای آمریکا نوشته اند که بسیاربه این برنامه جدید علاقمندند و یکی از انها مینویسد"شما بهترین استاد دستور زبانی هستید که ما تا به حال داشته ایم. شما بی اندازه خوبید."

مدیر کل صدای آمریکا آقای دانفورد آستین میگوید« پیش گام شدن صدای آمریکا در استفاده از فیس بوک برای آموزش زبان یکی دیگر از مواردیست که میتوان از شبکه های اجتماعی برای پیوستن و مشارکت افراد برای خواسته های مشترکشان استفاده کرد و صدای آمریکا پیشرو استفاده از این پایگاهای جدید تکنولوژی است» شما میتوانید با کلیک کردن به«کلاس درس» فیس بوک وصل شوید.

سر دبیران صدای آمریکا زمانیکه با صد ها سوال از طرف چهل هزار دوستداران یاد گیری زبان فیس بوک صدای آمریکا ( برای پیوستن اینجا را کلیک کنید) روبرو شدند که بیشتر در باره تلفظ، دستور زبان، و دیگر قوانین زبان بود به این فکر افتادند که از فیس بوک برای آموزش زبان استفاده کنند.

علاوه بر دروس فیس بوک (برای شروع اینجا را کلیک کنید) کلاس درس دارای کتاب لغات تجاری با صد ها کلمه و اصطلاحات و نمونه هائی از مکالمه های متداول برای آشنا شدن شاگردان با اصطلاحات تجاری آمریکائی است.

در قسمت فعالیتهای دروس «کلاس درس» فعالیتهای جدید مثل چگونه صبحانه سفارش دهید، و شمارش پول اضافه شده وبرای آینده فعالیتهای بهداشتی بهمراه عکسها و تعاریف و نمونه های مکالمه ای در باره تندرستی و ورزش پیش بینی شده است.

برای اطلاع بیشتر در مورد یاد گیری انگلیسی صدای آمریکا به صفحه اینترنیتی:(

http://www.voanews.com/learningenglish/theclassroom/home و برای اطلاع بیشتر از برنامه های صدای آمریکا و آخرین اخبار به زبان انگلیسی به www.voanews.com مراجعه کنید.

XS
SM
MD
LG