لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۴

درگذشت «کلارنس کلمونز» ساکسفونیست گروه بروس اسپرینگستین


درگذشت «کلارنس کلمونز» ساکسفونیست گروه بروس اسپرینگستین
درگذشت «کلارنس کلمونز» ساکسفونیست گروه بروس اسپرینگستین

کلارنس کلمونز، نوازنده اسطوره ای ساکسفون ویکی از اعضای اصلی گروه «ای استریت» E Street بروس اسپرینگستین ۶ روز پس از یک سکته مغزی و انجام چند عمل جراحی درروز شنبه در (۱۸ ژوئن) درگذشت. این هنرمند هنگام مرگ ۶۹ سال داشت.

بنا برگزارش خبرگزاری رویترز، بروس اسپرینگستین، رهبر گروه«ای استریت» روی سایت اینترنتی خود، کلارنس کلمونز را یک هنرمند بی جانشین و درگذشت او را یک ضایعه جبران ناپذیر خوانده و نوشته است:«ما افتخار می کنیم که فرصت شناختن و کار با کلارنس کلمونز را داشته ایم و برای من شخصا مدت چهل سال اجرای برنامه بر روی صحنه درکنار این هنرمند بی همتا یک موهبت الهی به شمار می رود»

کلمونز درخانه مسکونی خود در ایالت جنوبی «فلوریدا»درگذشت. او در سال های اخیر دچار ناراحتی های مزاجی گوناگونی بوده است و بتازگی نیز تن به یک عمل جراحی زانو داده بود.

شیوه اجرای موسیقی طبیعی اما بی نهایت قدرتمند کلارنس دربسیاری از محبوب ترین ترانه های بروس اسپرینگستین ازجمله Jungle Land و Borne to Run مورد توجه بوده است.

کلمونز آخرین بار در ماه دسامبر گذشته با بروس اسپرینگستین و گروه قدیمی خود دست به اجرای برنامه زد.

کلمونز دومین عضو گروه «ای استریت» است که در چند سال اخیرجان خود را از دست داده است. پیش تر «دنی فدریچی» نوازنده کیبورد در سال ۲۰۰۸ و درسن ۵۸ سالگی به علت ابتلا به بیماری سرطان درگذشت.

XS
SM
MD
LG