لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۶

نت فلیکس ۲۰۰ هزار پوند دیگر به «کلر فوی» بازیگر سریال «تاج» می‌دهد


«کلر فوی» بازیگر نقش ملکه الیزابت در سریال «تاج» از هم بازی خود «مت اسمیت» بازیگر نقش «فیلیپ» کمتر حقوق گرفته بود
«کلر فوی» بازیگر نقش ملکه الیزابت در سریال «تاج» از هم بازی خود «مت اسمیت» بازیگر نقش «فیلیپ» کمتر حقوق گرفته بود

در پی افشای اینکه «کلر فوی»، بازیگر نقش ملکه الیزابت در سریال محبوب تلویزونی «تاج» محصول شبکه «نت فلیکس» از «مت اسمیت» که نقش همسر او «فیلیپ» را بازی می کند کمتر حقوق گرفته، تهیه کننده های سریال تصمیم گرفتند بقیه پولش را به او بدهند.

اینکه «مت اسمیت» چقدر بیشتر از «کلر فوی» گرفته مشخص نیست اما گزارشهایی مبنی بر اینکه خانم «فوی» قرار است ۲۰۰ هزار پوند دیگر حقوق بگیرد، منتشر شده است.

سریال «تاج» بر سالهای نخستین به تخت نشستن ملکه الیزابت بریتانیا تمرکز می کند. «تاج»، یکی از پرخرج ترین سریالهای تلویزیونی است و حدود ۹۴ میلیون پوند برای تهیه آن هزینه شده است.

زمانی که اختلاف حقوق خانم «فوی» که شخصیت اصلی سریال است با «اسمیت» فاش شد، تهیه کننده های سریال دلیل این تفاوت را شهرت «اسمیت» عنوان کردند که آن را مدیون نقشش در مجموعه محبوب بریتانیایی «دکتر هو» است.

آنها همچنین تأکید کردند که در آینده تلاش خواهند کرد در حقوقی که به بازیگران زن و هنرپیشه های مرد پرداخت می کنند تفاوتی قائل نشوند.

«کلر فوی» ۳۳ ساله برای بازی در نقش ملکه برنده جایزه گلدن گلوب شد و دو جایزه هم از انجمن بازیگران هالیوود دریافت کرد.

بر اساس برخی از گزارشها، «فوی» برای هر اپیزود «تاج»، ۴۰ هزار دلار دریافت کرد که نسبت به بازیگران بریتانیایی دیگری چون «لینا هیدی» که در سریال «بازی تاج و تخت» بازی کرده ۴۶۰ هزار دلار کمتر است.

در فصل سوم سریال «تاج» که در دهه ۷۰ میلادی اتفاق می افتد بازیگران دیگری نقش ملکه و همسرش «فیلیپ» را بر عهده خواهند داشت.

اختلاف حقوق بازیگران زن و مرد در فهرست سالانه مجله «فوربز» نمایان شد.

در سال ۲۰۱۷، «اما استون» با درآمد ۲۶ میلیون دلاری پردرآمدترین بازیگر زن سال شد و «مارک والبرگ» با ۶۸ میلیون دلار، عنوان پردرآمدترین بازیگر مرد را گرفت.

«مارک والبرگ» برای فیلمبرداری بخش هایی از یک فیلم ۱.۵ میلیون دلار گرفت و هم بازی اش «میشل ویلیامز» هزار دلار
«مارک والبرگ» برای فیلمبرداری بخش هایی از یک فیلم ۱.۵ میلیون دلار گرفت و هم بازی اش «میشل ویلیامز» هزار دلار

همچنین چندی پیش مشخص شد «والبرگ» برای فیلمبرداری بخش هایی از فیلم «همه پولهای دنیا» ۱.۵ میلیون دلار گرفته در حالی که «میشل ویلیامز» همبازی او برای همین کار تنها ۱۰۰۰ دلار دریافت کرده است.

پس از افشای این موضوع، «والبرگ» که از ماجرا بی خبر بود، حقوقش را به سازمان «تایمز آپ» که پس از رسوایی ازارهای جنسی در هالیوود راه اندازی شد بخشید.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG