لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۲۹

زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی، می‌گوید به دادگاه انقلاب احضار شده است


زرتشت احمدی راغب - آرشیو
زرتشت احمدی راغب - آرشیو

زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی در ایران با ارسال فایلی به صدای آمریکا، می‌گوید نیروهای امنیتی به منزلش در شهریار هجوم بردند.

به گفته این فعال مدنی که در گذشته نیز به خاطر فعالیت‌هایش زندانی شده بود، روز چهارشنبه ۱۶ تیرماه، «ماموران وزارت اطلاعات» به منزل او رفتند و پس از تفتیش خانه، شماری از لوازم از جمله تلفن‌های همراه اعضای خانواده، ‌تلویزیون و کیس کامپیوتر را ضبط کردند.

زرتشت احمدی راغب می‌گوید احضاریه‌ای جهت حضور وی در دادگاه انقلاب اسلامی شهریار به او ابلاغ شده است.

آقای احمدی راغب می‌گوید، بنا بر احضاریه‌ای ابلاغ شده او موظف است روز شنبه ۱۹ تیر ماه در شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی شهریاری حاضر شود.

این اولین بار نیست که زرتشت احمدی راغب، یکی از امضا کنندگان بیانیه ۱۴، احضار و یا بازداشت می‌شود. وی پیشتر اواخر خرداد ۹۹ پس از حضور در شعبه ۴ واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۹ ماه زندان خود به اتهام «تبلیغ علیه نظام» که توسط دادگاه انقلاب شهریار صادر شده بود به زندان تهران بزرگ منتقل و نهایتا در تاریخ ۱۴ دی ماه همان سال با پایان دوره محکومیت خود از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

پیش از این صدای آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود که زرتشت احمدی راغب در روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه، به همراه گروهی از زندانیان سیاسی، ‌صنفی، و عقیدتی سابق در ایران،‌ شکایت خود علیه آمران و عاملان شکنجه را در یکی از دفاتر قضایی تهران ثبت کردند.

XS
SM
MD
LG