لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۷

وکیل محمد‌علی نجفی می‌گوید با در خواست آزادی مشروط وی موافقت نشد


محمدعلی نجفی به قتل میترا استاد همسرش اعتراف کرده بود.
محمدعلی نجفی به قتل میترا استاد همسرش اعتراف کرده بود.

بنا بر اخبار منتشر شده در برخی از رسانه‌های ایران، محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران که به اتهام قتل همسر خود، میترا استاد در زندان به سر می‌برد،‌ به مرخصی اعزام شد.

حمیدرضا گودرزی، وکیل مدافع محمد علی نجفی با اعلام این مطلب به وبسایت خبری «انصاف» گفت، وی روز یکشنبه ۲۴ مرداد به مناسبت «ایام عاشورا» به مرخصی اعزام اما با آزادی مشروط آقای نجفی موافقت نشده است.

او در ادامه با اشاره به اینکه نجفی دو سال از دوران محکومیت خود را سپری کرده است افزود،‌ آقای نجفی بعد از گذشت بیست ماه می‌توانست درخواست آزادی مشروط کند، ما درخواست دادیم اما اصلاً به آن پاسخی ندادند و قصد داریم با پایان دوران مرخصی درخواست جدیدی ارائه بدهیم.

محمدعلی نجفی، سیاستمدار سرشناس ایرانی که پس از انقلاب در سمت‌های مختلف از وزارت تا معاونت ریاست جمهوری فعالیت کرد، بیش از سه سال پیش از شهرداری تهران کناره گیری کرد و خرداد ۹۸ بود که در پی قتل میترا استاد، همسر دوم خود با شلیک گلوله، بازداشت و به قتل همسرش اعتراف کرد.

رسانه‌های ایران گزارش داده بودند که محمدعلی نجفی سرانجام با پرداخت ۱۰ میلیارد تومان به خانواده مقتول از «قصاص» نجات یافت و از بابت قتل به ۶ سال و شش ماه زندان محکوم شد.

XS
SM
MD
LG