لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۸:۴۷

مقامات قضایی در آذربایجان غربی صاحب یک پارچه فروشی و چند مدل‌ زن را بازداشت کردند


تصویر یک از مدل‌های حاضر در افتتاحیه

پس از انتشار تصاویری از افتتاحیه یک پارچه فروشی در مهاباد و حضور مدل‌‌های زن بدون حجاب در این افتتاحیه در شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های ایران از بازداشت برخی از افراد حاضر در این مغازه خبر دادند.

مهراب پوراکبر، دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد به خبرگزاری ایلنا گفت،‌ پنج نفر در ارتباط با ماجرای افتتاح یک واحد پارچه فروشی در شهرستان مهاباد بازداشت شده‌اند که شامل صاحب این مغازه و کسانی می‌شود که به عنوان مدل در هنگام افتتاح این مغازه حضور داشتند.

وی در ادامه «عدم رعایت عرف و اخلاق و تبلیغات نامتعارف و حضور بانوان بدون رعایت موازین شرعی» را از مهمترین «تخلفات» افتتاح این واحد صنفی اعلام کرد.

به گفته دادستان عمومی و انقلاب اسلامی مهاباد، این مغازه پارچه فروشی نیز تا اطلاع ثانوی پلمب شده، پرونده هم اکنون در دست بررسی است و نتایج آن بعد از مشخص شدن اطلاع رسانی می‌شود.

پیش از این نیز، مسئول روابط عمومی دادگستری آذربایجان‌غربی از پلمب و بازداشت صاحب این واحد پارچه فروشی خبر داده بود و به رسانه‌های ایران گفته بود، صاحب مغازه شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده است و سایر عوامل دخیل نیز شناسایی و تحت تعقیب قرار گرفتند.

XS
SM
MD
LG