لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۵

بازداشت سه دختر نوجوان در جوانرود از سوی اطلاعات سپاه؛ یکی از دختران اقدام به خودکشی کرد


تارا احمدی
تارا احمدی

به گفته برخی منابع حقوق بشری،‌ دختر نوجوانی که طی روزهای گذشته به همراه دو نوجوان دیگر بازداشت شده بود پس از آزادی اقدام به خودکشی کرده است.

وبسایت «هه‌نگاو» که اخبار حقوق بشری منتشر می‌کند نام این سه دختر نوجوان را تارا احمدی ۱۶ ساله، سونیا کریمی ١۴ ساله و پریا فتحی ١۴ ساله اعلام کرد و نوشت این سه دختر نوجوان روز سه‌شنبه ۲ شهریور ماه توسط نیروهای اطلاعات سپاه در شهرستان جوانرود به دلایل نامعلوم بازداشت و یک روز را در بازداشت سپری کردند.

یک منبع مطلع به «هه‌نگاوه» گفت، تارا احمدی پس از آزادی با حلق‌آویز کردن خود در منزل مبادرت به خودکشی کرده و در حال حاضر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان «حضرت رسول» این شهر بستری است.

وضعیت جسمی این دختر نوجوان وخیم اعلام شده است.

اما فروماندار جوانرود با تکذیب خبر بازداشت این سه دختر نوجوان گفت آنها قصد خروج از ایران را داشته‌اند که نهادهای امنیتی «به درخواست خانواده‌ها» نسبت به بازگشت آنها اقدام «و در حضور خانواده هایشان سوالاتی در خصوص انگیزه»‌ خود برای انجام این کار پرسیده شد.

با این حال وبسایت «هه‌نگاو» در آخرین اخبار خود خبر از احضار و بازجویی مجدد و پنج ساعته از سونیا کریمی و پریا فتحی در روز یک‌شنبه ۷ شهریور ماه، به همراه شماری از اعضای خانواده آنها توسط اداره اطلاعات را داد و به نقل از یک «منبع مطلع» دلیل بازداشت این دو نوجوان را «هواداری از یکی از احزاب كردستانی اپوزسیون حکومت» عنوان کرد. این وبسایت به نقل از یکی از اعضای خانواده ها نوشت که آنها تهدید شده‌اند که در صورت انتشار این اخبار در رسانه‌ها «به شدت با آنها برخورد خواهد شد.»

XS
SM
MD
LG