لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۶

ترانه‌سرا و فعال ادبی ساکن اصفهان به زندان محکوم شد


کسری تبریزی، ترانه‌سرا و فعال ادبی ساکن اصفهان
کسری تبریزی، ترانه‌سرا و فعال ادبی ساکن اصفهان

کسری تبریزی، ترانه‌سرا و فعال ادبی ساکن اصفهان، توسط دادگاه انقلاب به ۶ ماه زندان محکوم شد.

کسری تبریزی با انتشار این خبر در صفحه اینستاگرام خود اعلام کرد که حکم ۶ ماه زندان به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» روز چهارشنبه ۲۱ خرداد با حضور در دادگاه انقلاب به وی ابلاغ شده است. آقای تبریزی گفت که ‌این حکم قطعی و لازم الاجرا در زندان زاهدان خواهد بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، جلسه رسیدگی به این پرونده در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال جاری بوده و این حکم از سوی شعبه ۲ دادگاه انقلاب زاهدان به ریاست قاضی جواد موسوی برای این فعال ادبی صادر شده است.

کسری تبریزی، پیش از این با انتشار تصویری از احضاریه خود در اینستاگرام اعلام کرده بود که همچنین روز چهارشنبه ۲۱ خرداد در بخش دوم از همین پرونده در خصوص اتهام «نشر اکاذیب در فضای مجازی به قصد تشویش اذهان عمومی» توسط شعبه ۱۰۶ دادگاه کیفری ۲ زاهدان به ریاست قاضی خداوردی محاکمه خواهد شد.

بنا بر اخبر منتشر شده، این شاعر و فعال ادبی اواخر بهمن ماه سال ۹۷ در پی شکایت دادستان عمومی و انقلاب زاهدان به دلیل شرکت وی در تجمعات اعتراضی دی ماه سال ۱۳۹۶در زاهدان توسط نیروهای امنیتی اصفهان بازداشت و پس از گذشت بیش از یک ماه، اواخر اسفند همان سال با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون تومان به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

وزارت خارجه آمریکا بارها برخوردهای خشونت آمیز رژیم جمهوری اسلامی با مردم ایران به بهانه‌های مختلف، و نیز نقض مکرر و مداوم حقوق شهروندان ایران توسط عوامل رژیم را محکوم کرده است.

XS
SM
MD
LG