لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۷:۱۴

کمرون دیاز عنوان ستاره نشست سالانه سینما کان درلاس وگاس را به دست آورد


کمرون دیاز عنوان ستاره نشست سالانه سینما کان درلاس وگاس را به دست آورد
کمرون دیاز عنوان ستاره نشست سالانه سینما کان درلاس وگاس را به دست آورد

کمرون دیاز بازیگر فیلم تازه «زنبور سبز» Green Hornet که به عنوان «ستاره بی رقیب سال» جلسه سالانه «سینما کان» معرفی شده است روز پنجشنبه ٣١ مارس به محل برگزاری این کنوانسیون در شهر لاس و گاس رفت تا در آخرین روز این نشست یک هفته ای که در بهار هرسال در این شهر برگزار می شود طی مراسمی در هتل «سزار پالاس» جایزه خود را از دست «میچ نیوهاوزر» رئیس «سینما کان» دریافت کند.

نیوهاوزر در یک جلسه مطبوعاتی درباره این گزینش به خبرنگاران گفت:«کمرون دیاز از روزی که درنخستین فیلم سینمایی خود به نام «ماسک» شرکت کرده تا کنون توانسته است همواره مورد توجه تماشاگران و دوستداران سینما در سراسر دنیا باشد. او در طول سال ها با جذابیت و طنزی خدادادی و حضوری برجسته برروی پرده سینما هنر و استعداد خود را به نمایش گذاشته است و نه تنها در فیلم های کمدی بلکه در فیلم های ماجراجویانه ای چون فرشتگان چارلی و فیلم های هنری چون «جان ملکویچ بودن» و «گنگ های نیویورک» نیز این مهارت و استعداد بخوبی نشان داده است.»

جلسه سالیانه سینما کان که پیش از این ها با نام «شو وست» Show West شناخته می شد این هفته نیز چون سال های گذشته در لاس وگاس به کار تبلیغات فیلم هایی که جدیدا ساخته شده پرداخته است. فیلمسازان شرکت کننده امیدوارند تا با شرکت و نمایش فیلم های خود در این کنفوانسیون سینمایی بتوانند صاحبان سینماهای متعدد سراسری آمریکای شمالی را تشویق به خریداری و اکران فیلم های خود کنند.

علاوه برحضور سینماگران و نمایش فیلم های مختلف، در بخشی از این نشست سالانه و در تالارهای عظیم هتل «سزار پالاس» لوازم مختلف فیلمسازی از پروژکتور گرفته تا آخرین دستگاه های مخصوص بودادن ذرت که در سالن انتظار سینما ها به فروش می رسد به نمایش گذاشته می شود و شرکت کنندگان می توانند ستارگان معروف سینما را ملاقات کنند.

یکی از این ستارگان «هیمز ورث» ستاره فیلم «ثور» Thor و برنده جایزه ویژه ای به نام «ستاره فردا» است:«سینما کان درحقیقت نوعی گردهم آیی برای همه دست اندرکاران سینمای کشوره وهمه کسانی که در کار اکران فیلم ها دست دارند. شما اینجا می تونین خیلی از فیلم هایی که به زودی قراره به روی پرده سینما بیان رو ببینین.»

«جک بلک» بازیگر فیلم های کمدی نیز به لاس وگاس آمده بود تا صاحبان سینما ها را متقاعد کند تا فیلم تازه او «کانگ فو پاندای دو» را اکران کنند. بلک به شوخی می گوید:«شما پیشنهاد میکنید چیکار کنم تا مطمئن شم که صاحبایِ سینما فیلم منو تو سینما پخش کنن؟"

سینما کان در واقعِ راه دست یافتن به فروش بالای فیلم های سینمایی است و می تواند نقش مهمی در فروش چشمگیر یک فیلم داشته باشد. برای مثال فیلم ترسناک «سوپر ٨» که استیون اسپیلبرگ تهیه کننده آن است یکی از این فیلم هاست. جی جی آبرامز کارگردان فیلم می گوید:«سوپر٨ فیلمیه که بر اساس شخصیت های محبوب کتابای مصور نیست. دنباله فیلم های دیگه هم نیست. این فیلم برپایه یک کتاب معروف ساخته نشده و درواقع دوست دارم چیزی در موردش نگم و بذارم مردم خودشون به رمزو ورازش پی ببرن. ولی اینو می دونم که باید سخت کار کنیم تا صداش رو به گوش مردم برسونیم. ما امروز بیست دقیقه از این فیلم را اینجا نشون خواهیم داد وگرنه مردم چیزی در موردش نخواهند دونست.»

از دیگر ستارگانی که در سالن های بزرگ سینماکان دیده شده اند باید از جان تراولتا، ایمی آدامز و جیمزکامرون کارگردان فیلم «آواتار» نام برد.

XS
SM
MD
LG