لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۵۷

وزیر ارشاد خواهان جلوگیری از ساخت فیلم های «نامناسب» شد


وزیر ارشاد خواهان ساخت فیلم های «ارزشی» توسط فیلمسازان ارزشی شده است
وزیر ارشاد خواهان ساخت فیلم های «ارزشی» توسط فیلمسازان ارزشی شده است

روابط عمومی معاونت امورسینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش کرد در پی فرارسیدن سال نو، جواد شمقدری معاون امور سینمایی همراه با مدیران این حوزه به دیدار وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی رفتند.

در این دیدار که مدیران دولتی سینمای ایران حضور داشتند، سیدمحمدحسینی، وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی بر تسریع روند امور و اصلاح کارها تاکید کرد. از جمله کارها و اموری که تسریع آن اعلام شده معرفی بیشتر فیلم های «ارزشی» بود.

وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی با تاکید بر جلوگیری از ساخت فیلم های «نامناسب» در این باره افزود: «در این برهه عده‌ای در صدد نگران كردن متدینین جامعه هستند و باید با تولید بیشتر فیلم‌های ارزشی و مناسب جلوی این نگرانی را گرفت.»

به گزارش ایرنا، خبرگزاری دولتی ایران، در این دیدار، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر جلوگیری از ساخت فیلم های نامناسب تاکید کرد.

به گفته منتقدان سینمایی اعلام «نگرانی متدینین» از ساخت فیلم های «غیرارزشی» و «نامناسب» در شرایطی ست که صنعت سینمای ایران یکی از سخت ترین دوران اجرایی ضوابط و مقررات تعیین شده دولتی برای محدودکردن ساخت فیلم را می گذراند و روشن نیست اشاره وزیر ارشاد به کدام نوع ساخت فیلم در ایران است.

یک کارشناس سینمایی در این زمینه نوشته است: «تاکید وزیر ارشاد به ساخت فیلم های ارزشی و مطرح کردن آن ها در جامعه می تواند حامل این پیام باشد که اگر تنها اجازه ساخت فیلمهای «ارزشی» در دستور کار قرار گیرد، هم نگرانی «دین داران» حل خواهد شد و هم مشکلی برای مدیران دولتی سینما برای جنجال های پس از نمایش یک فیلم «غیرارزشی» بوجود نخواهد آمد.»

XS
SM
MD
LG