لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۵

«سیا» هک کامپیوترهای سنا را تکذیب کرد


 جان برنان ( نفر سمت چپ) - آرشیو
جان برنان ( نفر سمت چپ) - آرشیو
جان برنان، مدیر سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، می گوید سی. آی. ا. کامپیوترهایی را که کمیته اطلاعات سنا برای تحقیق در باره برنامه های بازجویی دوره بوش به کار می برد، هک نکرده است.

برنان در جلسه شورای مناسبات خارجی در واشنگتن گفت: «چیزی نمی تواند از این بیشتر از واقعیت دور باشد. ما به چنین کاری دست نمی زنیم.»

پیشتر در روز سه شنبه ، سناتور دایان فاینشتین، رئیس کمیته اطلاعات سنا در صحن مجلس گفت کار سی. آی. ا. در جستجوی کامپیوترها نادرست بود، و افزود او «بسیار نگران است که جستجوی سی. آی. ا. ممکن است اصول جدایی قوا، مندرج در قانون اساسی آمریکا را نقض کرده باشد.»

فاینشتین گفت بازرس کل سی. آی. ا. موضوع را برای تحقیق در باره امکان نقض توسط پرسنل سازمان به وزارت دادگستری ارجاع کرده است.

سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا کامپیوترهای مربوط به بررسی میلیون ها صفحه اسناد بسیار محرمانه را در جریان تحقیق در باره اتهامات استفاده سی. آی. ا. از شکنجه، دراختیار کمیته قرار داده است.

سناتور فاینشتین همچنین گزارش هایی را که می گوید اعضای کمیته او کامپیوترهای سی. آی. ا. را برای یافتن یک گزارش داخلی در مورد تحقیقات سازمان هک کرده اند، نادرست دانست.
XS
SM
MD
LG