لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۳۲

کمک مالی یک گروه نژادپرست به برخی از نامزدهای حزب جمهوری‌خواه


کمک مالی یک گروه نژادپرست به برخی از نامزدهای حزب جمهوری‌خواه
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

روزنامه گاردين از کمک مالی ۶۵ هزار دلاری رهبر یک گروه نژاد‌پرست به حزب جمهوری خواه آمریکا خبر داده است.

در پی انتشار خبر کمک مالی يک گروه نژادپرست در آمريکا به جمهوريخواهان، تد کروز، يکی از نامزدهای اين حزب برای انتخابات رياست جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که ۸ هزار و ۵۰۰ دلار کمکی را که از ارل هالت، رهبر گروه دريافت کرده، پس خواهد داد.

اين گروه، شورای شهروندان محافظه کار آمريکا نام دارد که به اختصار سی سی سی نامیده می شود.

گاردين می‌گويد، ارل هالت به دو نامزد ديگر جمهوريخواهان رند پال و ريک سنتوروم نيز کمک مالی کرده است.

سخنگوی سنتوروم به گاردين گفته است سنتوروم به هيچ وجه موافق ديدگاه های نژادپرستانه و افراطی نيست، و رند پال نیز گفته است که اين پول را به بازماندگان قربانيان کليسای امانوئل در چارلسون، واقع در ایالت کارولینای جنوبی می‌پردازد.

در پيامی اينترنتی منتسب به ديلان روف، عامل حمله مرگبار به کليسای چارلستون در ايالت کارولينای جنوبی آمده است که وی از طريق سايت نژادپرست سی سی سی به حقايق مربوط به آنچه که وی جنایات سیاهپوستان توصیف کرده، پی برده است.

ديلان روف در تصويری که در سايت‌های اينترنتی منتشر شده در حالی نشان داده می شود که پرچم جدايی خواهان جنوب در دوران جنگ داخلی آمريکا را در دست دارد و در مقاله‌ای نسبتا طولانی با لحنی آميخته به انزجار از سياهان صحبت می کند. او ضمن برتر دانستن نژاد سفيد، می‌گويد که ناچار است خود، علیه سیاهان وارد عمل شود.

با گذشت روزها از اين تيراندازی، ناقوس کليساهای شهر چارلستون روز يکشنبه ۲۱ ژوئن همراه با کليسای امانوئل به نشانه همبستگی، همزمان به صدا در آمد. در حمله چهارشنبه گذشته دیلان روف به کلیسای امانوئل، ۹ نفر از از جمله دانيل سيمونز، کشیش کلیسا و نماینده سنای ایالتی کارولینای جنوبی کشته شدند.

مراسم نيايش روز يکشنبه با راهپيمايی هزاران نفر روی پل نمادين شهر، آرتور رونول جونيور، به نشانه همبستگی با قربانيان خشونت های نژادی به پايان رسيد.

XS
SM
MD
LG