لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۴۱

وسترن تازه برادران کوئن و کمدی «فاکرهای کوچک» پرفروش های آخرهفته کریسمس


وسترن تازه برادران کوئن و کمدی «فاکرهای کوچک» پرفروش های آخرهفته کریسمس
وسترن تازه برادران کوئن و کمدی «فاکرهای کوچک» پرفروش های آخرهفته کریسمس

کمدی «فاکرهای کوچک» Little Fockers محصول استودیوی یونیورسال توانست در آخرهفته کریسمس از لحاظ فروش گیشه ، «شهامت» True Grit تاره ترین اثر سینمایی برادران کوئن را کنار بزند و با ٣٤ میلیون دلار فروش گیشه در سینماهای آمریکای شمالی به پرفروش ترین فیلم این آخر هفته تبدیل شود. با این حال فیلم «فاکرهای کوچک» نتوانست رکورد فروش اولین فیلم از سری فیلم های «فاکرز» را که شش سال پیش برروی پرده سینماها آمد را بشکند.

هردو فیلم «فاکرهای کوچک» و «شهامت» از روز چهارشنبه گذشته به نمایش گذاشته شدند تا بتوانند از فوائد فروش دریک آخرهفته پنج روزه طولانی بهره مند شوند.

«فاکرهای کوچک» سومین فیلم ازسری فیلم های «فاکرز» که منتقدین آن را یک فیلم «متوسط» خوانده اند توانست با فیلم «شهامت» که از نامزدهای احتمالی جوایز اسکار برای بهترین فیلم سال ٢٠١٠ است رقابت کند و از لحاظ فروش گیشه بر آن پیروز شود. فیلم «شهامت» با هنرنمائی بازیگر برنده اسکار، جف بریجز، بازسازی است از فیلم قدیمی به همین نام که در سال ١٩٦٩ با شرکت «جان وین» بر روی پرده سینما ها آمد. این فیلم با فروشی بالغ بر ٢٥ میلیون دلارتوانست دومین فیلم پرفروش آخرهفته کریسمس باشد.

فیلم کمدی «فاکرهای کوچک» یک بار دیگر ماجرای رویارویی «گرگ فاکر» با بازی «بن استیلر» با پدرزنی که او را دوست ندارد یا «جک بیرنز» با بازی رابرت دونیرو را نشان می دهد که از سوی منتقدین سینمایی و سایت Rotten Tomato که در آن مردم به فیلم ها رای می دهند به عنوان یک فیلم «متوسط» معرفی شده بود. بنا برآماری که استودیوی یونیورسال به دست داده است، ٥٧ درصد از کل تماشاگران این فیلم را زنان و ٥٣ درصد از کل تماشاگران آن را افراد زیر سنین ٣٠ سال تشکیل می دادند. با این همه این استودیوی پخش فیلم «یونیورسال» امیدوار بود که فروش گیشه این فیلم در پنج روز اول حداقل به ٦٠ میلیون دلار برسد. فیلم «ملاقات با فاکرها» Meet The Fockers در سال ٢٠٠٤ توانست بیش از ٧٠ میلیون دلار درآمد گیشه داشته باشد. هرچند پیش بینی شده است که درمجموع ، فروش کل فیلم تازه «فاکرهای کوچک» درطول دوران نمایش از مرز ١٠٠میلیون دلارهم خواهد گذشت.

فیلم تازه «فاکرهای کوچک» با شرکت بازیگرانی چون داستین هافمن، هاروی کایتل، باربارا استرایسند، جسیکا آلبا و اوون ویلسون ادامه داستان آشنایی و ازدواج دختر یک پدرمقرراتی و سخت گیر(رابرت دونیرو) با جوانی است که می خواهد این پدرزن آینده را از خود راضی نگه دارد. این بار ١٠ سال پس از اولین ملاقات با «گرگ» (بن استیلر) هم زمان با تولد دوقلوها، این داماد ناموفق هنوز هم می خواهد به پدرزن خود ثابت کند که لیاقت دختر او را دارد.

علاوه بر فیلم موفق «شهامت» ساخته مشترک جوئل و ایتان کوئن روایت تازه ای از یک مارشال ایالات متحده که به دختر نوجوانی کمک می کند تا قاتلان پدر خود را بیابد، فیلم دیگری با شرکت «جف بریجز» به نام «میراث ترون» از محصولات کمپانی دیسنی که یک فیلم علمی تخیلی است و به شیوه سه بعدی ساخته شده است توانست با بیش از ٢٠ میلیون دلار فروش گیشه به مقام سوم فیلم های پرفروش آخر هفته ای که گذشت برسد. این فیلم از آغاز نمایش در دوهفته گذشته تا کنون توانسته است بیش از٨٨ میلیون دلار فروش داشته باشد.

فیلم «شهامت» که بازیگران دیگری چون «جاش برولین» و «مت دیمن» در آن نقش آفرینی می کنند، هم چنین توانست رکورد تازه ای برای بیشترین فروش افتتاحیه یک فیلم تازه برای برادران کوئن به همراه داشته باشد که فیلم قبلی آن ها به نام «پس از خواندن بسوزان» در سال ٢٠٠٨ توانست ١٩ میلیون دلار فروش داشته باشد.

فیلم خیالی «نگارش وقایع نارینا: سفر داون تریدر» با بیش از١٠ میلیون دلار به مقام چهارم فیلم های پرفروش آخر هفته گذشته رسید. هم چنین فیلم انیمیشن «یوگی خرسه» با ٨ میلیون دلار توانست در رده پنجم پرفروش های آخر هفته ای که گذشت قرارگیرد.

فیلم کمدی «سفرهای گالیور» با شرکت «جک بلک» در نقش قهرمان اول رمان معروف «جاناتان سوئیفت» در هفته اول نمایش با بیش از ٧ میلیون دلار، فیلم درام ورزشی «مشت زن» با شرکت «کریستیان بیل» و فیلم «قوی سیاه» ساخته «دارن آرنوفسکی» به ترتیب از پرفروش ترین فیلم های آخر هفته کریسمس پس از «فاکرهای کوچک» ، «شهامت» و «میراث ترون» به شمار می روند.

فهرست ١٠ فیلم پرفروش آخرهفته کریسمس با فیلم انیمیشن «ژولیده پولیده» با ٦ میلیون دلار فروش گیشه و فیلم «توریست» با شرکت دو ابرستاره هالیوود، جانی دپ و آنجلینا ژولی با فروش بیش از ٥ میلیون دلاری گیشه کامل می شود.

XS
SM
MD
LG