لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۱

دعا برای صلح در عشای ربانی پاپ بندیکت


پاپ بندیکت شانزدهم رهبر کاتولیک های جهان طی عشای ربانی خود در شب پیش از کریسمس، برای برقراری صلح در سراسر جهان به ویژه در خاورمیانه دعا کرد.

دیرگاه دیروز دوشنبه، پاپ در سخنانی خطاب به مسیحیانی که برای شنیدن سخنان او در کلیسای سینت پیتر گرد آمده بودند، خواهان خاتمه خونریزی در سوریه، لبنان، عراق، و کشورهای همسایه آنها شد. او دعا کرد که اسرائیلیان و فلسطینیان نیز بتوانند در آرامش و صلح کنار یکدیگر زندگی کنند.

هزاران مسیحی از جای جای جهان در شهر بیت اللحم در کرانه غربی رود اردن گرد آمدند تا سالروز تولد مسیح را جشن بگیرند. عید کریسمس امسال به ویژه برای فلسطینیان عیدی خاص و متفاوت بود، چون سازمان ملل متحد ماه گذشته دولت فلسطینی را به عنوان دولت مستقل به رسمیت شناخت.

فؤاد طوال، اسقف اعظم کاتولیک های فلسطینی نیز در مراسم عشای ربانی پیش از کریسمس از این موفقیت فلسطینیان تقدیر کرد و آنها را ترغیب کرد تا در راستای تلاش برای پایان دادن به تنش در منطقه با اسرائیلیان همکاری کنند.

در میان زائران مسیحی که برای گرامیداشت کریسمس به بیت اللحم رفته اند، شماری از شهروندان آمریکایی هم هستند که در گفت و گو با خبرنگاران، از زیارت محل تولد عیسی مسیح ابراز خوشحالی کرده اند و بودن در بیت اللحم همزمان با کریسمس را اقبالی بزرگ برای خود توصیف کردند. چند تن از این آمریکاییان، گفتند که مسیح به خاطر گناهان آنها درگذشته و دوباره از میان مردگان برآمده است و میسحیان مؤمن، از این بابت شاکرند.
XS
SM
MD
LG