لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۶

مارک فرانسوی «کریستین دیور» هفتاد ساله شد


نمایشگاه «کریستین دیور، طراح رویایی» در موزه هنرهای تزئینی پاریس
نمایشگاه «کریستین دیور، طراح رویایی» در موزه هنرهای تزئینی پاریس

مارک فرانسوی «کریستین دیور» هفتاد ساله می شود. به این مناسبت ، قرار است در حاشیه هفته مد اوت کوتور پاریس، نمایشگاهی از طرح های مشهور دیور در موزه هنرهای تزئینی پاریس، روز چهارشنبه پنجم ماه ژوئیه درهای خود را به روی مردم باز کند.

ماریا گرازیا چیوری، طراح ایتالیایی سال گذشته با هدف از نو ساختن دیور قدم به این خانه مشهور مد گذاشت.پیش از او رف سیمونز مدیریت هنری دیور را بر عهده داشت. چیوری، نخستین زنی است که در تاریخ هفتاد ساله دیور مدیریت این برند را بر عهده می گیرد.


دیور در هفته مد اوت کوتور پاریس، از مجموعه پاییزه زمستانه سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ خود نیز پرده برداشت.
خانم چیوری می گوید معیارش برای انتخاب طرح های به نمایش درآمده در نمایشگاه خود دیور است و از همین رو، تمرکزش را بر ده سال نخست دیور گذاشته است.

نمایشگاه «کریستین دیور: طراح رویایی»، با ارائه طرح های دیور و شش مدیر هنری این مارک پس از دیور تأثیر فرهنگی این برند و بینش هنری پشت آن را در تاریخ هفتاد ساله اش، به نمایش گذاشته است.


این، بزرگترین نمایشگاهی است که تا به حال پیرامون مد در دنیا برپا شده است.
از مهمترین بخش های نمایشگاه، سالنی است که با الهام از تالار آینه کاخ ورسای درست شده و در آن طرح هایی از دیور که بر تن چهره های مشهور از پرنسس دایانا و گریس کِلی، ملکه موناکو تا هنرپیشه های هالیوود بوده به نمایش در آمده است.

گریس کلی، ملکه موناکو در پیراهن کریستین دیور- سال ۱۹۶۸


ماریا گرازیا چیوری، مدیر دیور می گوید زمانی که در آرشیو دیور کند و کاو می کرد کتابی یافت در مورد کریستین دیور و متوجه شد چطور این مارک از همان آغاز جهانی شد.

کریستین دیور به سراسر دنیا سفر می کرد ، زنان کشورهای مختلف رو می شناخت و برای آنها لباس طراحی می کرد.کریستین دیور ۱۹۸ فروشگاه در شصت کشور جهان دارد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG