لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۵۲

ستاره هالیوود درنقش اول فیلمی در باره قتل عام نانجينگ ، کابوس تلخ مردم چین


ستاره هالیوود درنقش اول فیلمی در باره قتل عام نانجينگ ، کابوس تلخ مردم چین
ستاره هالیوود درنقش اول فیلمی در باره قتل عام نانجينگ ، کابوس تلخ مردم چین

«ژنگ ییمو» فیلمسازبرجسته چینی تبار، «کریستیان بیل» بازیگر هالیوود را برای ایفای نقش اول در فیلم تازه خود، ماجرای حمله خشونت بار و بی رحمی هایی که ارتش ژاپن در سال ١٩٣٧ و در دوران اشغال شهر «نانجینگ» پایتخت آن زمان چین از خود نشان داد انتخاب کرده است.

این فیلم با بودجه ای بالغ بر٩٠ میلیون دلار برداشتی است از کتابی به قلم «یان گلینگ» نویسنده چینی و ماجرای کشیش آمریکایی است که گروهی ازدانش آموزان و زنان فاحشه را درشهر «نانجینگ» درکلیسای خود پنهان کرده و به آن ها پناه می دهد.

کریستیان بیل که یک بازیگر بریتانیایی تبار تبعه آمریکاست پیش از این در نقش ابرقهرمانی «بتمن: شوالیه تاریکی» ایفای نقش کرده است و هم اکنون یکی از نامزدهای احتمالی رده بندی نقش مکمل مرد برای ایفای نقش در فیلم «مشت زن » به شمار می رود. او در فیلم تازه «ژنگ ییمو» نقش کشیش آمریکایی را بازی خواهد کرد.

«ژیمو» دلایل انتخاب «کریستیان بیل» برای ایفای نقش در فیلم تازه خود را مهارت این بازیگر در اجرای نقش های گوناگون و استعداد و پایداری او که اززمان کودکی به کار بازیگری سینما اشتغال داشته است درعرضه نقش های هنری و ارزشمند خوانده است.

بنا بر آمار به دست آمده از مقامات چینی، بیش از ٣٠٠ هزار نفر در دوران جنگ دوم جهانی در یک هجوم خشونت بارتوسط قوای نظامی ژاپن به شهر «نانجینگ» در چین در این شهر کشته شدند.

«ژنگ ییمو» در سال ٢٠٠٢ به خاطر فیلم ماجراجویانه «قهرمان» Hero در غرب مورد توجه منتقدین سینمایی و تماشاگران فیلم قرار گرفت. او هم چنین کارگردانی مراسم گشایش بازی های المپیک ٢٠٠٨ در پکن را بر عهده داشته است.

شهر نانجینگ در دوره‌های مختلف تاریخی پایتخت چین بوده‌است و یکی از چهار پایتخت باستانی این کشوربه شمار می رود. جمهوری چین، که تنها تایوان و جزیره‌های اطراف آن را کنترل می‌کند، آن را به عنوان پایتخت رسمی خود به رسمیت می‌شناسد.

این شهر در منطقه اقتصادی دلتای رود «یانگ تسه » بنا شده‌است و همواره از مهم‌ترین شهرهای چین واز مراکز مهم تحصیلی، تحقیقی و جهانگردی این کشور نیز بوده است. «نانجینگ» در منطقه چین شرقی از لحاظ مرکزیت تجاری در مقام دوم پس از شانگهای قرار گرفته است.

کشتار نانجینگ یکی از غم انگیز ترین حوادث قرن بیستم به شمار می رود. هنگامی که ارتش سلطنتی ژاپن پس از اشغال این شهردر در۹ دسامبر ۱۹۳۷ به مدت شش هفته صدها هزار نفر از اهالی شهر را کشته و بیست تا هشتاد هزار زن را مورد تجاوز جنسی قرار دادند.

XS
SM
MD
LG