لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۷

آمریکا علیه افسران نظامی چین برای حمله سایبری به شرکت اعتبارسنجی اکوفکس ایراد اتهام می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - مقام های مجری قانون در ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کردند که علیه چهار عضو ارتش چین به دلیل حمله سایبری به شبکه کامپیوتری شرکت اعتبارسنجی «اکوفکس» و سرقت اسرار تجاری آن شرکت و داده های شخصی حدود نیمی از مردم آمریکا ایراد اتهام کرده است.

حمله به داده های اکوفکس در سال ۲۰۱۷ یکی از بزرگترین سرقت‌های اطلاعات در تاریخ بود که منجر به سرقت اسامی، تاریخ تولد، و شماره تامین اجتماعی حدود ۱۵۰ میلیون نفر و ربودن شماره گواهینامه رانندگی دست کم ۱۰ میلیون آمریکایی شده بود.

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا، در یک کنفرانس خبری گفت: «ابعاد این سرقت حیرت آور بود.»

بر مبنای ۹ مورد اعلام جرم دولت فدرال، چهار چینی متهم به انجام این حمله سایبری عضو «انستیتو پژوهش پنجاه و چهارم ارتش آزادیبخش خلق چین» بودند و به توطئه برای کلاهبرداری کامپیوتری، جاسوسی اقتصادی، و کلاهبرداری متهم شده اند. این چهار نفر دستگیر نشده اند.

وزارت دادگستری آمریکا معمولا علیه اعضای نیروهای نظامی و اطلاعاتی کشورهای خارجی چنین اقدامی نمی کند. این دومین بار است که دادستان های فدرال علیه اعضای ارتش چین ایراد اتهام کرده اند. این مهم در میانه نگرانی های فزاینده از جاسوسی اقتصادی چین و سرقت مالکیت معنوی در آمریکا صورت می گیرد.

ویلیام بار تاکید کرد: «ما به دولت چین یادآوری می کنیم این قابلیت را داریم که ردای ناشناس ماندن در اینترنت را کنار زده و هکرهایی را که آن کشور به دفعات علیه ما به کار گرفته است شناسایی کنیم.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG