لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۲۱

شرکت بیمه چینی خریدار هتل والدورف آستوریای نیویورک


يک شرکت بیمه چینی یکی از برجسته‌ترین نشانه‌های تجاری ایالات متحده، يعنی هتل لوکس والدورف آستوریا در نیویورک، را می‌خرد.

شرکت هیلتون وورلدوايد، روز دوشنبه ۱۴ مهر (۶ اکتبر) اعلام کرد اين هتل را به گروه بيمه آن‌بانگ به مبلغ ۱ ميليارد و ۹۵۰ ميليون دلار می‌فروشد؛ اين بالاترين مبلغی است که تاکنون برای يک هتل آمريکايی پرداخت شده و بالاترین قيمتی است که يک خريدار چينی برای ساختمانی در ايالات متحده می‌پردازد.

به عنوان بخشی از معامله، شرکت مديريت هيلتون، که مقر آن در آمريکا است، به مدت ۱۰۰ سال مديريت هتل والدورف آستوریا را برعهده خواهد داشت.

هتل والدورف آستوریا، واقع در خیابان پارک در قلب نیویورک، در سال ۱۹۳۱ افتتاح شد و در ۱۹۹۳ به عنوان نشان اختصاصی رسمی بزرگترين شهر ايالات متحده پذيرفته شد. آن‌بانگ، که مقر آن در پکن قرار دارد، در حال برنامه‌ریزی برای انجام بازسازی‌های عمده‌ای در اين ساختمان ۴۷ طبقه است تا آن را به عظمت هنر دکو بازگرداند.

والدورف آستوریا با دارابودن ۱۴۱۳ اتاق، در طول سال‌ها، معروف‌ترين هنرمندان آمريکايی نظير فرانک سيناترا و الا فیتزجرالد را به خود جلب کرده است. ستاره سينما، مريلین مونرو نیز یک بار، در سوئيتی با هزينه هزار دلار در هفته، در این هتل اقامت داشت.

در حال حاضر، قيمت ارزان‌ترین اتاق در هتل والدورف آستوریا ۵۴۹ دلار برای هر شب اقامت است، و گران‌ترين آن هم سوئيت پنت‌هاوس است، که اقامت در آن ۲۳۹۹ دلار برای هر شب هزينه دارد.

XS
SM
MD
LG