لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۴۶

متخصصان امنیت سایبری از افزایش جاسوسی دیجیتالی چینی‌ها همزمان با بحران کرونا خبر می‌دهند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک موسسه امنیت سایبری در ایالات متحده می گوید از اواخر ماه ژانویه، همزمان با آغاز گسترش ویروس کرونا در خارج از چین، افزایش تازه جاسوسی سایبری یک گروه چینی را ردیابی کرده است.

«فایرآی» در گزارشی که چهارشنبه منتشر کرده است از یک جهش در فعالیت یک گروه هکری موسوم به «اِی پی تی ۴۱» از ۲۰ ژانویه خبر می دهد. این شرکت امنیت سایبری می گوید طی این مدت بیش از ۷۵ مشترکش، از شرکت های تولیدی و رسانه ای گرفته تا سازمان های خدمات بهداشتی و موسسات مردم نهاد، هدف حملات این گروه قرار گرفته اند.

متخصص ساختار امنیتی «فایرآی» می گوید دلایل متعددی را از تنش طولانی بین واشنگتن و پکن بر سر تجارت و برخوردهای اخیر بر سر شیوع ویروس کرونا می توان برای این حملات متصور شد.

در این گزارش تصریح شده که جاسوسی سایبری اخیر چینی ها یکی از فراگیرترین کارزارها طی سال های گذشته بوده است.

بنا بر گزارش «فایرآی»، گروه «ای پی تی ۴۱» از ضعف هایی در نرم افزارهای ساخت شرکت های «سیسکو»، «سیتریکس» و دیگران برای ورود به شبکه شماری از شرکت ها در ایالات متحده، کانادا، بریتانیا، مکزیک، عربستان سعودی، سنگاپور و دیگر کشورها استفاده کرده است.

«سیسکو» و «سیتریکس» می گویند برای پرهیز از تکرار این حملات سایبری ایرادها در نرم افزارهایشان را رفع کرده اند.

شرکت های امنیت سایبری دیگری مانند «سکیور ورکز» که بازوی امنیت سایبری «دل تکنولوژی» است شواهد افزایش فعالیت گروه های هکری چینی را تائید کرده اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG