لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۵۱

نفوذ هکرهای چينی به سیستم های کامپیوتری پنج شرکت انرژی


نفوذ هکرهای چينی به سیستم های کامپیوتری پنج شرکت انرژی
نفوذ هکرهای چينی به سیستم های کامپیوتری پنج شرکت انرژی

يک شرکت امنیت کامپیوتر می گوید: هکرها در چین به سیستم های کامپیوتری حداقل پنج شرکت انرژی بين المللی برای سرقت جزئیات در مورد مناقصه های حوزه های نفتی و دیگر اطلاعات حساس، نفوذ کرده اند.

در گزارش شرکت آمريکايی مک آفی (McAfee) از اين پنج شرکت نام برده نشده است. ولی گزارش اين اعمال را بعنوان حملات «هماهنگ، پنهان و هدفمند» جاسوسی سایبری عليه شرکت های نفت و گاز در ایالات متحده، تایوان، یونان و قزاقستان معرفی کرد.

بنا بر اين گزارش، حملات که توسط شرکت مک آفی «اژدهای شب» نامگذاری شده اند از اواخر سال ۲۰۰۹ آغاز شده است و هنوز هم رخ می دهد.

دیمیتری الپرويچ، يک مقام شرکت مک آفی، گفت حملات پیچیده نبوده اند. وی افزود: هکرها اول از طريق وب سايت های عمومی شرکت ها به شبکه کامپيوتری آنها نفوذ کرده اند تا بعدا از ابزار هک برای دسترسی به اطلاعات حساس استفاده کنند.

او گفت : محققان اطلاعات سرقت شده را به آدرس های اینترنتی چینی در پکن رديابی کرده اند و اشاره کرد که هکرها تلاش زيادی برای مخفی نگاه داشتن اين امر نکرده اند. گزارش مک آفی اشاره به شخصی در شهر شرقی «هز» در چين می کند که اطلاعات بسيار مهمی را در اختيار هکرها قرار داده است. ولی می گويد اين شخص مغز متفکر اين حملات نبوده است.

الپرويچ گفت هیچ مدرکی دال بر آگاه بودن دولت چین از اين حملات وجود ندارد.

XS
SM
MD
LG