لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۲

توريست های چينی از جاذبه های جهانگردی کشور خود ديدن می کنند


توريست های چينی از جاذبه های جهانگردی کشور خود ديدن می کنند
توريست های چينی از جاذبه های جهانگردی کشور خود ديدن می کنند

بسياری از توريست های چينی برای تعطيلات سال ميلادی جديد به جای جهانگردی تصميم گرفته اند از جاذبه های توريستی کشور وسيع خود، ديدن کنند.

برای جهانگردان چينی گاهی ناديده گرفتن جاذبه های توريستی کشور خودشان و سفر به نقاط ديگر جهان دشوار است. مسافران چينی مانند جهانگردان کشورهای ديگر جذب منطقه تجاری داشيلان پکن و زيبايی درياچه شی چا هايی، در مرکز پايتخت می شوند.

آن جين-مينگ، معاون کميته توسعه توريسم پکن، می گويد: تعداد توريست هايی که امسال، طی تعطيلات سال نو، به پکن سفر کردند ٢٠ درصد افزايش پيدا کرده است. درآمد صنعت توريسم هم همين طور.

شهر چنگدو در جنوب غربی چين در استان سيچوان توريست ها را دعوت به سورتمه سواری می کند.

يک توريست در سيچوان می گويد: خيلی هيجان انگيز است، لذت بخش است! همه بايد يورتمه سواری را امتحان کنند.

اما همزمان با تفريح زمستانی اين توريست ها، در گوشه ديگری از اين کشور پهناور، بازديدکنندگان می توانند ميوه های تابستانی مثل توت فرنگی بچينند. در شهر باستانی تايرژانگ، بازديدکنندگان برای درست کردن پَن کيک های محلی، خود گندم را در آسياب می سايند و در تابه های بزرگ سرخ می کنند.

اما مناطق زيبايی که به توريست ها اجازه تجربه های فرهنگی را می دهد بيش از نقاط ديگر، جهانگردان را به خود جلب می کند. در معبد کنفوسيوس شهر نانجيگ، هنرمندان محلی با شکر، نقاشی می کشند و شبها نمايش نور، اجرا می کنند.

XS
SM
MD
LG