لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۰۴

استقبال چين از انتخاب مجدد رييس جمهور تايوان


استقبال چين از انتخاب مجدد رييس جمهور تايوان
استقبال چين از انتخاب مجدد رييس جمهور تايوان

چين از انتخاب مجدد «ما يينگ – جو» به رياست جمهوری تايوان، استقبال می کند.

«ما يينگ – جو» که خواستار بهبود روابط تايوان و چين است همواره برای نزديکی با پکن، تلاش کرده است.

سياست های «ما يينگ – جو» در نزديک کردن تايوان به چين موجب شد انتخاب مجدد او به رياست جمهوری تايوان مورد استقبال مقام ها و شهروندان چين قرار گيرد و روزنامه های چين پيروزی او را تهنيت گويند.

شهروندان چين که با دقت برگزاری انتخابات تايوان را دنبال می کردند انتخاب مجدد «ما يينگ – جو» را موجب گسترش بيشتر روابط تايوان و کشورشان می دانند.

يک دانشجوی چينی می گويد: بزرگترين مزيت برای سرزمين اصلی چين گردشگری ساکنان چين در تايوان است. همينطور برای مردم تايوان که برای ديدن اقوامشان به چين بروند. و برای تاجران تايوان آسانتر است که برای سرمايه گذاری و تاسيس کارخانه به چين بروند که می تواند مشکل بيکاری چين را حل کند.

در دوره اول رياست جمهوری «ما يينگ – جو» روابط تايوان و چين از جمله در زمينه اقتصادی و تجاری، گسترش يافت. وی پس از پيروزی در انتخابات نيز وعده داد در بهبود روابط تايوان و چين بکوشد.

ژو ژی هوای، معاون اجرايی جامعه ملی مطالعات تايوان، می گويد: دليل عمده ای که «ما يينگ – جو» در انتخابات پيروز شد منافع مسالمت آميز و مشترک دو طرف بود. مشی دو طرف موجب آرامش و اطمينان خاطر مردم شد و مردم فکر می کنند با انتخاب «ما يينگ – جو» در ۴ سال آينده اين آرامش و اطمينان خاطر بيشتر می شود.

جزيره تايوان که توسط تنگه تايوان از خاک اصلی چين جدا شده است در سال ۱۹۴۹ و در يک جنگ داخلی از آن کشور جدا شد. جمهوری خلق چين، تايوان را يک استان متمرد می داند و خواستار الحاق آن به سرزمين اصلی چين است.

XS
SM
MD
LG