لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۲

توريست های چينی با کشتی تفريحی وارد کره شمالی شدند


توريست های چينی با کشتی تفريحی وارد کره شمالی شدند
توريست های چينی با کشتی تفريحی وارد کره شمالی شدند

نخستين گروه توريست ها و سرمايه داران چينی با يک کشتی متعلق به کره شمالی روز چهارشنبه وارد اين کشور شدند. اين اقدام با هدف جلب توريست ها و سرمایه گذاران چينی در کره شمالی صورت گرفته است.

شهرک تفريحی لوکس و مجلل کوم گانگسان يا به اختصار کوم گانگ، به معنای کوه الماس، روز چهارشنبه آغوش خود را به روی نخستين توريست های چينی گشود. کشتی، با گردنی افراشته و با شعارهای وطن پرستانه کره شمالی بر سينه، در بندر شهرک کومگانگ، پهلو گرفت.

اين شهرک ساحلی در سال ۲۰۰۲ با کمک و همکاری دو کشور کره و با هدف جلب توريست های کره جنوبی در کره شمالی احداث شد. اما ساحل دنج، کوهستان های زمردين، چندين اِسپا و زمين های گلف شهرک، از سال ۲۰۰۸، يعنی از زمان حمله گاردهای ساحلی کره شمالی به توريست های کره جنوبی، از وجود تحسين کنندگان خود بی بهره مانده بود.

به اين ترتيب کشور تهيدست کره شمالی با اين اقدام نابخردانه يکی ديگر از منابع درآمد خود را از دست داد.

کيم جونگ ايل، رهبر کره شمالی، اين ماه اعلام کرد که تتمه دارايی ها و متعلقات کره جنوبی را که هنوز در شهرک کوم گانگ باقی است، مصادره خواهد کرد و از اين پس سعی می کند سرمايه گذاران جديدی را برای تکميل شهرک به کره شمالی دعوت کند.

يکی از انگيزه های کره شمالی برای راه اندازی چنين کشتی تفريحی، جلب مردم مناطق رِسون، سرحدات حومه چين، روسيه و منطقه کومگانگ است.

يکی از اين مسافران می گويد: «از آنجا که اين کشتی خيلی جديد است، من انتظار دارم خيلی خوب باشد. اگه اين مسافرت به خوبی پيش رود و خوش بگذرد در آينده مرتب به اینجا می آييم چون چين و کره شمالی خيلی به هم نزديک هستند.»

مسئولان شهرک می گويند، هدفشان اين است که روزانه دست کم ۴ هزار نفر به آنجا، سفر کنند.

XS
SM
MD
LG