لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۶

رونق بازار اتومبيل های لوکس و گران قيمت در چين


رونق بازار اتومبيل های لوکس و گران قيمت در چين
رونق بازار اتومبيل های لوکس و گران قيمت در چين

چين بزرگترين بازار اتومبيل در جهان بشمار می آيد. اين در حاليست که تقاضا برای استفاده از اتومبيل های لوکس و گران قيمت در ميان چينی ها رو به افزايش است. جمعيت کثيری از نمايشگاه اتومبيل شانگهای در چين ديدار کرده اند. اين نمايشگاه گرانترين و لوکس ترين اتومبيل های جهان را شامل ميشود.

گفتنی است که با بالا رفتن تقاضا برای استفاده از اتومبيل های لوکس و گران قيمت، چينی های ثروتمند به بزرگترين خريداران اين اتومبيل ها تبديل شده اند.

چينی ها همچنين توانسته اند با اعمال سليقه شان بازار جهانی اتومبيل را تحت تاثير خود قرار دهند. از لموزين های دست ساز تا اتومبيل های کورسی و مسابقه ای در نمايشگاه شانگهای ديده ميشود؛ کمپانی رولز رويس نيز مدل جديد اتومبيل خود را با نام روح در اين نمايشگاه رونمائی کرد.

بگفته رييس کمپانی رولز رويس ، چين دومين بزرگترين بازار اين اتومبيل در جهان است. گفتنی است که اتومبيل های دست ساز روير رويز با توجه به مذاق چينی ها مشخصاً بمنظور استفاده در بازار چين ساخته شده است .

کمپانی رولز رويس بالغ بر ۳۰ سال است که برای روسای جمهور ايالات متحده ، سردمداران روسيه و اينک برای ثروتمندان چينی اتومبيل دست ساز می سازد.

بگفته يکی از کارکنان کمپانی رولز رويس قيمت اتومبيل های دست ساز اين کمپانی از ۱۵۰ هزار دلار تا يک ميليون و پانصد هزار دلار است.

در حالی که برخی ايمنی را رکن اساسی در اتومبيل ميدانند برای برخی ديگر سرعت بيشتر مورد توجه است . لامبورگينی، اتومبيل ايتاليايی، نيز امسال در نمايشگاه شانگهای مدل جديدش را با نام اونتادور به بازار عرضه کرد.

کريستين مسترو از کمپانی لامبورگينی ميگويد مدل جديد لامبورگينی ۱۲ سيلندر است. اين اتومبيل سرعت صفر تا صد را در دو ثانيه ميپيمايد. با توجه به ماليات بالای گمرک چين قيمت اين اتومبيل در چين حدود يک و نيم ميليون دلار است.

اين در حاليست که قيمت اين اتومبيل در اروپا تنها ۳۶۰ هزار دلار است .

مسترو می افزايد سال گذشته برای اتومبيل لامبورگينی ۲۰۶ مورد تقاضا از سوی مشتريان داشته ايم؛ اما امسال در نيمه اول سال اين کمپانی توانسته فروش خود را ۷۰ درصد افزايش دهد، يعنی در نيمه نخست سال ۶۰ اتومبيل لامبورگينی بفروش رفته است.

اما لامبورگينی تنها اتومبيل ايتاليايی در اين نمايشگاه نبود . بلکه فراری نيز به عنوان ديگر اتومبيل سمبليک ايتاليايی در اين نمايشگاه حضور داشت. فراری مدل اف اف که برای ۴ نفر طراحی شده و ۱۲ سيلندر است . بنا به آمار، پس از آمريکا، چين دومين بازار بزرگ اتومبيل های فراری است.

به رغم بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۹ چين توانست جای ايالات متحده را به عنوان بزرگترين بازار بزرگ اتومبيل در جهان پر کند. چين بزرگترين بازار خريد و فروش اتومبيل هايی نظير محصولات ژنرال موتور، ولکس واگن و نيسان است.

کمپانی های اتومبيل سازی با توجه به رشد تقاضا در چين نگاه خود را معطوف بازار آن کشور کرده اند.

XS
SM
MD
LG