لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۸

حملات اسلام گرايان افراطی به کاشغر در چين


حملات اسلام گرايان افراطی به کاشغر در چين
حملات اسلام گرايان افراطی به کاشغر در چين

در چين مقام های محلی می گويند مسلمانان افراطی که در پاکستان آموزش ديده اند مسئول حملات اخير به منطقه ناآرام سین کیانگ هستند.

به گفته مقامات اين استان روز يکشنبه گروهی تروريست با حمله مسلحانه به يک رستوران، در شهر کاشغر صاحب رستوران و يک گارسون را کشتند و پس از آن نيز افراد مسلح نامبرده به سوی مردمی که در حال گذر بودند شليک کردند و سپس ساختمان را به آتش کشيدند.

براساس اطلاعيه ای که در وبسايت فرمانداری شهر کاشغر آمده پليس موفق به کشتن ۵ تن از مهاجمين و دستگيری ۴ نفر ديگر شده است. پليس می گويد دستگير شدگان اعتراف کرده اند که حداقل يکی از آنها برای ساخت بمب در پايگاه های ترکستان شرقی متعلق به پاکستان آموزش نظامی ديده بود.

جنبش اسلامی ترکستان شرقی يک سازمان غيرقانونی است که خواهان استقلال منطقه سين کيانگ چين است. سين کيانگ محل زندگی اقوام ايغور است. ايفورها اغلب مسلمانند و از اينکه تحت قوانين دولت مرکزی چين زندگی می کنند ناراضی هستند.

مقامات محلی کاشغر هيچگونه شواهدی برای تأييد مستقل اين خبر در اختيار خبرگزاری ها قرار نداده اند. آنها می گويند روز شنبه نيز حمله مشابه ديگری در کاشغر منجر به کشته شدن ۷ نفر و زخمی شدن ۲۰ تن ديگر شد.

XS
SM
MD
LG