لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۷

گلوبال تايمز: اکثر چينی ها از فشارهای خارج در مورد حقوق بشر منزجرند


گلوبال تايمز: اکثر چينی ها از فشارهای خارج در مورد حقوق بشر منزجرند
گلوبال تايمز: اکثر چينی ها از فشارهای خارج در مورد حقوق بشر منزجرند

مقامات چينی می گويند دو روز مذاکرات با ايالات متحده در مورد مسائل حقوق بشر با تعهد دو طرف به ادامه گفت و گو بر اساس برابری و احترام متقابل به پايان رسيد.

اما هانگ لِی، سخنگوی وزارت امور خارجه، گفت چين مخالف اين است که ايالات متحده از حقوق بشر به عنوان بهانه ای برای دخالت در امور داخلی آن کشور استفاده کند.

نمايندگان آمريکا در مذاکرات، يک کنفرانس خبری در شامگاه پنجشنبه ترتيب دادند تا توضيحات خود را در ارتباط با اين جلسات عنوان کنند.

دو کشور از سال ۲۰۰۲ تا کنون ۳ بار به مذاکرات در ارتباط با حقوق بشر پرداخته اند اما گفتگوهای امسال در ميان سرکوب های اخير چين صورت می گيرد که به موجب آن ده ها وکيل و دگر انديش در طی چند هفته گذشته دستگير شدند.

ايالات متحده پيش از مذاکرات اعلام کرد که پکن را برای آنچه «روند منفی کشتار مخفيانه، حبس غيرقانونی، و دستگيری و محکوميت» توصيف کرد، تحت فشار خواهد گذاشت.

چين روز پنجشنبه مقاله ای را با لحنی معاندانه در گلوبال تايمز، روزنامه تحت کنترل حزب کمونيست حاکم در آن کشور، به چاپ رساند. در اين مقاله گفته شده است که اکثر چينی ها از فشارهای خارج در مورد حقوق بشر منزجرند و اگر ايالات متحده سعی در ادامه چنين فشارهايی داشته باشد هيچ پيشرفتی در مذاکرات حاصل نخواهد شد.

XS
SM
MD
LG