لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۵۳

محبوبيت بازی های اينترنتی رايگان در چين


محبوبيت بازی های اينترنتی رايگان در چين
محبوبيت بازی های اينترنتی رايگان در چين

بازی های اينترنتی رايگان پرطرفدارترين پديده در بازار بازی های کامپيوتری در چين هستند

در نمايشگاه سالانه بازی های کامپيوتری در چين، صدها کارشناس و علاقه مند به بازی های کامپيوتری جمع شده اند تا آخرين محصولات اين صنعت را ببينند. سری می زنيم به اين نمايشگاه.

بيشتر بازی های اين نمايشگاه سالانه، که چايناتوی نام دارد، بازی های اينترنتی رايگان هستند. اين شيوه ارائه ی بازی های کامپيوتری در چين طرفداران بسياری دارد. در بسياری از کشورهای ديگر از جمله آمريکا، اروپا و ژاپن، علاقمندان به يک بازی، پيش از خريدن محصول فرصت امتحان کردن آن به صورت رايگان را ندارند.

اما بازی های رايگان به اين معنی نيست که سازندگان آن درآمدی نخواهند داشت. بيشتر سازندگان اين بازی ها، از طريق تبليغات و کسانی که بازی هايشان را آپگريد، می کنند درآمد کسب می کنند.

مدير بازاريابی کمپانی چينی «سی دی سی گيم» می گويد: «گروه ما چندين بازی رايگان رو در اختيار علاقه مندان قرار داده. اين شيوه محبوب ترين شيوه در بازار بازی های کامپيوتری چين شده. در گذشته، علاقه مندان به تناسب زمانی که بازی می کردند بايد پول می دادند. ولی الان امتحان کردن بازی ها رايگان شده. رقبای اروپايی و آمريکايی ما هم دارند به همين سمت می رند. ما متوجه شديم که با اين شيوه، علاقه مندان سريع تر می تونند بازی دلخواهشون رو پيدا کنند.»

کمپانی «سی دی سی گيم» که در پکن قرار دارد، ورژن جديد از بازی پرطرفدارش به نام نيروی ويژه را به بازار داده است. اين بازی اکشن شامل واحدهای ارتشيی است که بايد مأموريت خاصی را به پايان برسانند.

علاقمندان به بازی های کامپيوتری، پس از استفاده از بازی های رايگان، بايد برای بدست آوردن نيروهای لازم برای پيشرفت بيشتر در بازی، امکانات و امتيازات لازم را بخرند.

از ديگر کمپانی های چينی که در بازی های اينترنتی تخصص دارد می توان به جاينت اينتراکتيو گروپ اشاره کرد. بازی های رايگان اين کمپانی در اين نمايشگاه اين امکان را به علاقمندان می دهد تا ابزار و نيروهای لازم در بازی را با يکديگر مبادله کنند. مدير روابط عمومی اين کمپانی می گويد: «تمرکز ما در اين نمايشگاه بر روی مبادلات عادلانه ميان علاقمندان به بازی هاست. ما غرفه هامون رو بر اساس اين تم طراحی کرديم. بازی های جديد ما منعکس کننده نسل جديدی از بازی های اينترنتی است. اولين بازی مبادله ای که ارائه داديم، بازی زی تی گيم آنلاين است. در اين بازی جديد از داستان هايی استفاده شده که از اساطير سنتی چين گرفته شده اند.

با وجود اينکه بيشتر ديدارکنندگان از اين نمايشگاه نوجوان هستند، هدف ديگر نمايشگاه ارتباط حرفه ای ميان کمپانی های بازی های کامپيوتری است.

مدير عامل نمايشگاه تجارت بين المللی هاول که ميزبان امسال نمايشگاه چاينا توی است می گويد: «نمايشگاه دو بخش داره. يکی بخش حرفه ای ميان کمپانی ها، و ديگری بخش مبادله ميان کمپانی ها و مشتريان. در نمايشگاه امسال بيش از ۳۴۰ کمپانی از سراسر دنيا در اين نمايشگاه شرکت کردند. ۶۰ درصد شرکت کنندگان از کشورهای ديگر آمده اند و سالانه ۱۵۰ هزار نفر از اين نمايشگاه ديدار می کنند.»

نمايشگاه چاينا توی از ۲۸ ام تا ۳۱ ام ماه ژوئيه برپا خواهد بود و شامل چندين کنفرانس در زمينه صنعت بازی های کامپيوتری خواهد بود.

به گفته يک مؤسسه مستقل تحقيقات ديجيتال در چين به نام آی سرچ، بازار بازی های کامپيوتری اينترنتی در چين بين سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲، بيست درصد رشد خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG