لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۳

ميليونرهای چينی به بازار اتوموبيل های لوکس وارداتی رونق می دهند


ميليونرهای چينی به بازار اتوموبيل های لوکس وارداتی رونق می دهند
ميليونرهای چينی به بازار اتوموبيل های لوکس وارداتی رونق می دهند

در نمايشگاه سالانه اتوموبيل در پکن بيش از ٢۰۰ اتوموبيل لوکس، از اتوموبيل های فراری گرفته تا کاديلاک و استون مارتين، به نمايش گذاشته شده است. چين با جلو زدن از آمريکا، تبديل به بزرگترين بازار اتوموبيل شده است. چين دارای طبقه متوسطی است که خواهندگان اصلی اتوموبيل های خارجی هستند.

پيشرفت اقتصادی در چين تعداد ميليونرهای اين کشور را بسيار افزايش داده است. يکی از شيوه های تفريح اين ثروتمندان، خريد اتوموبيل های لوکس است.

بيش از ٢۰۰ اتوموبيل در نمايشگاه سالانه اتوموبيل های وارداتی در چين به نمايش گذاشته شده است. تعداد اتوموبيل های لوکس خارجی در نمايشگاه امسال از سال های ديگر بسيار بيشتر است که ميان آنها می توان به کاديلاک، فراری و استون مارتين، اشاره کرد.

بر اساس آمار، چين هم اکنون بيش از يک ميليون ميليونر دارد که نتيجه رشد اقتصادی، پس انداز و قدرت ارزی اين کشور است.

سن متوسط ميليونرهایس چين ۳۹ سال است، يعنی ١۵ سال جوانتر از سن متوسط ميليونرهای آمريکاسس.

جيان ون بينگ، عضو کميته برگزار کننده نمايشگاه امسال است. به گفته او تعداد توليدکنندگان خارجی شرکت کننده در نمايشگاه امسال بيش از ۵٠ درصد افزايش يافته است. جيان ون بينگ می گويد: تعداد توليدکنندگان اتوموبيل های خارجی از ٢۰ در سال گذشته به ۳۳ در سال جاری افزايش يافته است. تعداد ديدارکنندگان از اين نمايشگاه هر سال بيشتر از سال پيش شده است. اين امر نشان دهنده رشد بازار و افزايش تقاضا برای اتوموبيل های وارداتی است.

به گفته کين شائويی، مدير فروش اتوموبيل، تقاضا برای خريد اتوموبيل در چين، به ويژه بازار اتوموبيل های لوکس، بسيار افزايش يافته است. کين شائويی می گويد: تقاضای مشتريان برای اتوموبيل های لوکس به سرعت بيشتر می شود. علت افزايش اين است که بسياری از مردم چين در حال ثروتمند شدن هستند که خود نتيجه رشد بالای اقتصادی است.

به گفته خو ژان، مشاور خريد، پاسخ دادن به اين ميزان از تقاضا، خود يک معضل است. خو ژان می گويد: تعداد جوان های ثروتمند در چين بسيار بالا است. آنان می خواهند شخصيت و موفقيت های خود را در اتوموبيل هايشان منعکس کنند. در عين حال ظرفيت توليد اکثر اتوموبيل های لوکس خيلی محدود است و بسيار کمتر از ميزان تقاضای موجود در چين می باشد. خو ژان می افزايد: در نمايشگاه سال گذشته، بيش از ۴٠۰ اتوموبيل لوکس به فروش رفت. انتظار می رود ١٢۰هزار نفر از نمايشگاه امسال ديدن کنند.

طبق آمار دولت چين، ميزان فروش اتوموبيل در چين ۳٢ درصد افزايش يافته است و در سال ٢۰١۰ به ١۸ ميليون اتوموبيل رسيده است. همچنين فروش اتوموبيل های وارداتی در هر سال ۴٢ درصد افزايش يافته و در ربع اول سال جاری به ٢۳۴ هزار اتوموبيل رسيده است.

XS
SM
MD
LG