لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۴۰

نامزدی نمایندگی حزب کمونیست چین با اینترنت


نامزدی نمایندگی حزب کمونیست چین با اینترنت
نامزدی نمایندگی حزب کمونیست چین با اینترنت

یک روزنامه تحت کنترل حزب کمونیست چین گزارش کرده اینترنت این امکان را فراهم کرده تا به طرز بی سابقه ای شمار نامزدهای مستقل در انتخابات محلی افزایش یابد.

روزنامه «گلوبال تایمز» وابسته به حزب کمونیست چین تاکید کرده که تحلیلگران با احتیاط به این پدیده برخورد کرده اند. براساس قانون انتخابات در چین، احزاب مخالف حق شرکت در انتخابات و رقابت با حزب کمونیست را ندارند اما به شهروندان به طور انفرادی می توانند نامزد نمایندگی در شوراها شوند .

روزنامه گلوبال تایمز چین در این گزارش می نویسد یکی از این افراد مستقل «لی چینگ پنگ» وبلاگ نویس مشهور چینی است که از زادگاهش واقع در یکی از شهرک های ایالت سچوان نامزد کسب کرسی نمایندگی کنگره خلق شده است. این نامزد مستقل گفته سه هزار تن از کاربران اینترنتی از نامزدی او در انتخابات پشتیبانی کرده اند.

این روزنامه می افزاید استفاده از امکانات اینترنتی توسط لی چینگ پنگ، الهام بخش شمار دیگری از کسانی شده که می خواهند به صورت مستقل نماینده مردم شوند.

گزارش این روزنامه که توسط یک پرفسور دانشگاهی نوشته شده،تصریح می کند گرایش به بهره برداری از امکانات اینترنتی برای اعلام نامزدی مستقل در انتخابات نشانگر افزایش آگاهی مردم چین از حقوق شهروندی خویش است.

XS
SM
MD
LG