لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۵۱

واتيکان: اسقف های چینی که بدون تاييد پاپ بنديکت منصوب می شوند خود به خود طرد نخواهند شد


واتیکان می گوید که خود به خود اسقف های چینی که توسط مقامات چينی و بدون تاييد پاپ بنديکت منصوب می شوند را طرد نخواهد کرد.

يک کمیسیون واتیکان روز پنجشنبه گفت: ممکن است اسقف های جديد چينی تحت فشار از سوی دولت چين قرار گرفته باشند. چين کلیسای کاتولیک خود را، مستقل از پاپ، اداره می کند.

معمولا رابطه کشیش های کاتولیکی که انتصاب به عنوان اسقف را بدون اجازه پاپ قبول می کنند خود به خود با واتيکان قطع می شود. اما، کمیسیون کارشناسان کاتولیک واتیکان در امور چین گفت: نياز به اطلاعات بیشتری درمورد انتصاب در چين دارد. اين کميسيون از تمام اسقف های چینی برای روشن شدن وضعيت خواست به پاپ بندیکت ابراز وفاداری کنند.

این کمیسیون پس از برگزاری مذاکرات در هفته جاری در شهر واتیکان طی بيانيه ای اعلام کرد که کمبود در تعداد اسقف های کاتولیک در چین وجود دارد.

چین، جينکای گوا، را در ماه نوامبر گذشته بدون موافقت پاپ به عنوان اسقف شهر چنگده در شمال شرقی اين کشور منصوب کرد. واتيکان اين امر را محکوم کرد.

پکن و واتیکان رابطه تیره و تاری از زمان قطع روابط رسمی توسط رهبران کمونیست چین با پاپ در سال ۱۹۵۱ ميلادی و تاسيس کلیسای کاتولیک دولتی چین داشته اند. میلیون ها نفر بين کلیسای کاتولیک دولتی چین و کلیسای زیرزمینی وفادار به پاپ تقسیم شده اند.

XS
SM
MD
LG